Zawodnicy klasy 49er trenują w Weymouth. Ostatnie zmagania przed igrzyskami

Nasza żeglarska reprezentacja od kilku dni przebywa na zgrupowaniu w Weymouth, gdzie już 4 czerwca na olimpijskim akwenie rozpoczną regaty Pucharu Świata ISAF Skandia Sail For Gold. O przygotowaniach zawodników klasy 49er do ostatnich zmagań przed igrzyskami opowiada Krzysztof Kuczyński.

Od dwóch dni trener Paweł Kacprowski z zawodnikami Łukaszem Przybytkiem i Pawłem Kołodzińskim trenują w Weymouth/Portland na przyszłym akwenie olimpijskim.

Regaty z cyklu pucharu świata "Scandia Sail for Gold" w żeglarstwie olimpijskim są ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi Londyn 2012. To właśnie Weymouth i Portland będą gościły żeglarzy biorących udział w tej największej sportowej imprezie tego roku.

Po powrocie z mistrzostw świata i krótkim odpoczynku w kraju, Łukasz z Pawłem (AZS AWFiS Gdańsk), którzy będą reprezentować kraj na igrzyskach są gotowi do kolejnego startu, w którym na pewno zechcą pokazać się z jak najlepszej strony. Ogromny progres jakiego dokonali od zeszłego roku kiedy to ścigali się w srebrnej grupie (druga 25-tka łodzi danych regat), w tym roku dwukrotnie "wchodząc" do pierwszej dziesiątki złotej grupy, daje podstawy, aby oczekiwać kolejnych dobrych rezultatów.

Akwen regat z jego zmiennymi warunkami nie powinien być zaskoczeniem, nie brakuje też woli walki i dobrego przygotowania. Nasi przyszli olimpijczycy mają świadomość, że zaczęli mocno "pukać do drzwi" czołówki w klasie 49er na świecie. Mają też świadomość, że czeka ich ogrom pracy, aby ten próg przekroczyć i się tam utrzymać. Mimo to, cieszą się z dotychczasowych osiągnięć i mocno akcentują, że możliwe to jest dzięki współpracy w zespole, do którego, oprócz zawodników, należy coraz więcej osób.

Jak zwykle zachęcamy do zaciskania kciuków i kibicowania m.in. na fanpage'u zespołu 49er Team Polska na Facebooku.

Z pozdrowieniami,

Krzysztof Kuczyński

Więcej o: