Londyn 2012. Czy debel sióstr Radwańskich mógłby dać Polsce medal?

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Agnieszka i Urszula Radwańskie stworzą na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie parę deblową. Czy może dać on szansę na medal dla Polski? - Ja trzymam kciuki za mikst Agnieszki z Łukaszem Kubotem - pisze na swoim blogu redaktor Sport.pl Marek Furjan, który jest zwolennikiem gry starszej z sióstr w mikście.

Roland Garros: II runda mężczyzn ? II runda kobiet ?

"Agnieszka oprócz występu singlowego, chciałaby na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie zaznać także gry podwójnej: debla bądź miksta. Jak mówi sama, wybór uzależnia od pozycji rankingowej siostry Urszuli. Jeżeli da ona miejsce siostrzanemu deblowi w turniejowej drabince, wtedy luźne plany związane z mikstem trzeba będzie odrzucić w kąt" - pisze na blogu "Vamos" Marek Furjan.

"Pomijam fakt, że siostrom we wspólnej grze szło różnie (bilans 11-9 w WTA i 1-1 w Fed Cup) oraz, że od zakończenia US Open 2009 wystąpiły po jednej stronie siatki w dwóch meczach (...). Ja trzymam kciuki za mikst Agnieszki z Łukaszem Kubotem. Zgadzam się z nim, że byłaby to największa szansa naszych tenisistów na przywiezienie z Londynu medalu. Jeżeli nasza najlepsza tenisistka za partnera weźmie sobie Fyrstenberga czy Matkowskiego, duet także nie straci na wartości" - dodaje Furjan

Czy Radwańskie będą mogły zagrać (i zagrają) razem?

Zgodnie z regulaminem igrzysk, tenisistki i tenisiści z czołowych dziesiątek rankingów WTA Tour i ATP World Tour mogą sobie dowolnie wybrać partnerów do debla i miksta spośród niżej notowanych rodaków. Muszą jednak oni również osiągnąć ranking, który pozwoli im na kwalifikację olimpijską.

Po US Open z 2009 r. siostry nie grały ze sobą przez ponad dwa lata. Przegrały wtedy w pierwszym meczu z Turczynką Ipek Sengolu oraz Jarosławą Szwedową z Kazachstanu 6:3, 6:7 (3), 1:6.

- Nigdy więcej nie zagram już w parze z Ulą - powiedziała na konferencji prasowej po meczu Agnieszka.

Na początku 2012 r. trener Wiktorowski namówił je na wspólny występ podczas Pucharu Konfederacji, gdzie zaprezentowały się znakomicie, wygrywając pierwsze spotkanie po przerwie w pięknym stylu. Wcześniej, w 2007 r., siostry wygrały niespodziewanie turniej w Stambule.

Ojciec tenisistek cały czas powtarza, że bardzo chce, aby jego córki wspólnie zagrały na igrzyskach o medale dla Polski.

Roland Garros. Bukmacherzy nie wierzą w Radwańską [RANKING]

 

Czytaj cały wpis na blogu "Vamos" Marka Furjana ?

Więcej o: