Polacy awansują w rankingu sterników match racingowych ISAF

Przemysław Tarnacki skoczył oczko w górę z 20 na 19 pozycję, a Marek Stańczyk z 25 na 24 miejsce w najnowszym rankingu sterników match racingowych ISAF opublikowanym 16 maja.

W pierwszej setce zawodników uplasowało się dziesięciu polskich żeglarzy. Krzysztof Rosiński zajmuje 37 lokatę, 53 jest Katarzyna Pic, a tuż za nią, na 54 miejscu sklasyfikowany jest Patryk Zbroja.

Bliżej setki, na 70 lokacie uplasował się Rafał Sawicki, 77 jest Szymon Szymik, 90 miejsce zajmuje Jakub Pawluk, a na 96 pozycji sklasyfikowany jest Karol Górski.

Polish Match Tour to jedyny w Polsce cykl regat meczowych, które odbywają się regularnie od 2007 roku. W sezonie 2012 w skład Polish Match Team wchodzą cztery załogi - Partyk Zbroja Yacht Racing Team, PMTeam Sawicki Racing, Szymik Racing Team oraz Maciej Cylupa - Polish Match Tour.

- Jestem przekonany, że stworzenie Polish Match Team pomoże w jeszcze większym stopniu wypromować Match Racing w Polsce. Mam nadzieje, że połączenie sił PMT i załóg walczących w Pucharze Świata sprawi, że będziemy mieli większą siłę przebicia i jeszcze więcej osób zainteresuje się naszymi projektami. Nam na pewno będzie łatwiej organizować się w grupy treningowe, czy wspólnie planować wyjazdy na regaty - mówi Rafał Sawicki, sternik załogi PMTeam Sawicki Racing.

W ramach tegorocznego cyklu zawodnicy rywalizować będą w siedmiu regatach, z których pierwsze, o współczynniku grade 3 odbędą się już między 7 a 10 czerwca w Kamieniu Pomorskim.

Więcej informacji o match racingu oraz kalendarz imprez w sezonie 2012 znajdziesz TUTAJ.

Więcej o: