Dar Polski / Polonia: żaglowiec za złotówkę

- Najwyższa pora zbudować nowy polski żaglowiec, dla reprezentowania Polski na międzynarodowej arenie - podkreśla kapitan Krzysztof Baranowski, prezes Fundacji Szkoła pod Żaglami, która jest inicjatorem budowy Daru Polski / Polonii.

Dar Polski / Polonia to bryg o długości 56 m przeznaczony dla szkolenia młodzieży w ramach projektów Szkoły pod Żaglami oraz dla szkoleń korporacyjnych i wypoczynku ludzi biznesu. Żaglowiec może zabrać na pokład 30 uczniów wraz z gronem nauczycielskim i kadrą oficerską. W wersji biznesowej Dar Polski / Polonia to wygodne miejsce wypoczynku dla 18 osób w dwuosobowych kabinach z własnymi węzłami sanitarnymi.

Projekt żaglowca, którego autorem jest konstruktor Tomasz Głowacki z Nowej Zelandii, jest już gotowy do realizacji. Nowa jednostka może być zbudowana w ciągu jednego do dwóch lat. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 35 mln złotych.

- Jeśli jednak każdy Polak złoży się po złotówce, to akurat starczy na całość - mówi Krzysztof Baranowski. - Indywidualni inwestorzy mogą też wykupić kabiny, tak jak kupuje się apartamenty w atrakcyjnych miejscach świata i na stadionach. Te "apartamenty" mają dodatkową zaletę - mogą zmieniać lokalizacje - dodaje kapitan.

Dar Polski / Polonia to jednostka, która z jednej strony ma służyć kształtowaniu charakteru młodzieży, uczyć braterstwa, z drugiej stanowić doskonałe miejsce relaksu i niezwykłej przygody na falach.

- Statek o tradycyjnych, klasycznych liniach z epoki kilprów, w którego wnętrzu drzemie trochę nowoczesności zwiększającej bezpieczeństwo, ułatwiającej prace i uprzyjemniającej wypoczynek - mówi Krzysztof Baranowski.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie Fundacji Szkoła pod Żaglami.

Więcej o: