PŚ w Hyeres: koniec finałów. Czworo zawodników RS:X Team w wyścigu medalowym

Zakończyła się runda finałowa w regatach Pucharu Świata we Francuskim Hyeres. W klasie RS:X pozycję lidera utrzymują Maja Dziarnowska i Piotr Myszka. W wyścigu medalowym, który zostanie rozegrany 27 kwietnia, na starcie zobaczymy również Przemysława Miarczyńskiego, który awansował na 3. lokatę oraz Agnieszkę Bilską, która jest 10. w ?generalce?.

Trener Paweł Kowalski relacjonuje:

Przed jutrzejszym wyścigiem medalowy Piotr Myszka i Maja Dziarnowska prowadzą w regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. Przemek Miarczyński jest 3.

Wiatr 25-30 kt i dwumetrowe fale. W takich warunkach rozegrano dziś dwa wyścigi. Maja, Piotr i Przemek dwa razy finiszowali w ścisłej czołówce w swoich grupach i przed jutrzejszym - ostatnim w regatach "wyścigiem medalowym" są na czołowych miejscach w klasyfikacji generalnej. Różnice punktowe są małe, dlatego wyścig medalowy będzie niezwykle emocjonujący. Istnieje możliwość śledzenia go "na żywo" poprzez tracking GPS na stronie internetowej regat.

Wyścig medalowy jest podwójnie punktowany i nie podlega odrzuceniu. Wystartuje w nim top10 z klasyfikacji generalnej po 10. wyścigach.

Poza Mają, Piotrem i Przemkiem w wyścigu medalowym wystartuje również Agnieszka Bilska SKŻ ERGO Hestia Sopot, która zajmuje 10. pozycję.

Wyniki regat po 10 wyścigach:

Kobiety:

1. Maja Dziarnowska 39 pkt.

2. Moana Dalle Niemcy 41 pkt.

3. Charline Picone Francja 43 pkt.

10. Agnieszka Bilska 97 pkt.

14. Hanna Zebrzuska 115 pkt.

Mężczyźni:

1. Piotr Myszka 19 pkt.

2. Julien Bontemps 26 pkt.

3. Przemysław Miarczyński 26 pkt.

15. Łukasz Grodzicki 89 pkt.

Pozdrawiamy,

RSXTeam.eu

Relacje z regat Pucharu Świata na Majorce możesz śledzić TUTAJ.

Więcej o: