RS:X Team na prowadzeniu po trzecim dniu regat PŚ w Hyeres

Po trzecim dniu regat Pucharu Świata we francuskim Hyeres, Maja Dziarnowska wciąż utrzymuje prowadzenie w klasie RS:X kobiet. Na piątym miejscu jest Agnieszka Bilska, a dziesiątą pozycję zajmuje Hanna Zembrzuska. Wśród mężczyzn, na pozycji lidera plasuje się Piotr Myszka, a Przemysław Miarczyński jest czwarty. Już jutro, 25 kwietnia rozpoczyna się runda finałowa.

Oto relacja Pawła Kowalskiego:

Trzeci dzień zawodów za nami. Wiatr nie odpuszcza i wciąż mocno wieje. Komisja regatowa zdecydowała się dziś na rozpoczęcie wyścigów już o 9:00 rano ponieważ spodziewano się po południu zwiększenia prędkości wiatru do 35kt. Mogło to uniemożliwić rozgrywanie wyścigów. Rozegrano dziś dwa wyścigi. Wiatr wiał początkowo z prędkością 18-22kt, a podczas drugiego wyścigu wzmógł się do 25-29kt.

Jako pierwsza grupa wystartowali mężczyźni. Piotrek, Przemek i Łukasz walczyli w żółtej grupie. Pierwszy wyścig wygrał Przemek, przed Piotrem. W kolejnym wyścigu panowie zamienili się miejscami. Łukasz dwukrotnie finiszował na 12 pozycji. W klasyfikacji generalnej po 6. wyścigach prowadzi Piotr Myszka, przed aktualnym Mistrzem Świata Francuzem Julienem Bontempsem, Tonym Wilhelmem z Niemiec i Przemkiem Miarczyńskim który ma małą stratę punktową do prowadzącej trójki. Łukasz zajmuje 22 lokatę. Od jutra mężczyźni zaczynają rundę finałową. Cała trójka jest w złotej grupie finałowej.

Kobiety startowały bezpośrednio po mężczyznach. W pierwszym wyścigu Maja po świetnym starcie i uzyskaniu 100 m przewagi nad kolejną zawodniczką po nieudanym zwrocie przez sztag wywróciła się. Ten błąd był kosztowny i wyścig ukończyła na 5. miejscu. W drugim wyścigu żeglowała bardzo skoncentrowana i bez błędów. Nie oddała prowadzenia od startu aż do mety. W punktacji regat utrzymała się na prowadzeniu i powiększyła przewagę do 8 "oczek" nad drugą zawodniczką. Bardzo dobry dzień zaliczyła dzisiaj młoda Hania Zembrzuska, która finiszowała na 11 i 3 miejscu. Agnieszka Bilska w pierwszym wyścigu miała problemy techniczne (dziura w żaglu) i przypłynęła na odległym miejscu za to w drugim wyścigu było znacznie lepiej. Dopłynęła piąta, co w sumie daje jej na razie 5. pozycję w regatach.

Relacje z regat Pucharu Świata w Hyeres możesz śledzić TUTAJ.

Więcej o: