Londyn 2012. Setki policjantów będą pilnowały bezpieczeństwa żeglarzy

Ponad 500 policjantów i pracowników służb pomocniczych będzie starało się zapewnić bezpieczeństwo żeglarzom w czasie Olimpiady i Paraolimpiady w Londynie. Do pomocy będą mieli 48 pontonów wartych 2 miliony funtów oraz 20 psów. W ochronę zaangażuje się także brytyjska marynarka wojenna.

Pomiędzy 27 lipca a 9 września w Preston przebywać będzie ponad 300 policjantów i pracowników służb pomocniczych. Dodatkowych 220 zamieszka w pobliskim Portland na 22 najważniejsze dni. Weymouth i Portland to największy obiekt olimpijski znajdujący się poza Londynem. To tu odbędą się wszystkie konkurencje żeglarskie.

W operacji zabezpieczania igrzysk weźmie także udział brytyjska marynarka wojenna. Okręt HMS Bulwark ma się w maju pojawić na pobliskich wodach na ćwiczeniach ratowniczych przed międzynarodowymi regatami Sail for Gold, które odbędą się w czerwcu, oraz żeglarską częścią igrzysk, rozpoczynającą się 29 lipca.

W pogotowiu mają być także nurkowie Królewskiej Marynarki Wojennej z bazy w Plymouth. Będą oni odbywać regularne patrole pomiędzy Zatoką Weymouth a portem w Portland, których celem będzie monitorowanie sytuacji. Koszt tych działań poniesie Home Office, czyli ministerstwo odpowiedzialne m.in. za imigrantów, bezpieczeństwo i porządek.

Wszystkie areny igrzysk olimpijskich w Londynie [ZDJĘCIA]?

Więcej o: