Beckham zagra na igrzyskach?

Najpopularniejszy angielski piłkarz ostatnich lat i były kapitan reprezentacji Anglii - David Beckham ma szansę zagrać na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. 37-latek znalazł się na liście piłkarzy, którzy mogą zostać powołani przez Stuarta Pearce'a na turnieju w Londynie, aby reprezentować barwy Wielkiej Brytanii

W środę Pearce podał uszczuploną do 80 nazwisk listę brytyjskich zawodników, którzy mają szansę zagrać na igrzyskach. Wcześniej zawierała ona 191 piłkarzy. Wśród kandydatów znajdują się obecnie przedstawiciele wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa, w tym Gareth Bale, Craig Bellamy, Steven Fletcher i Chris Brunt. Pearce nie powoła na turniej zawodników, którzy wystąpią w czerwcu podczas Euro 2012. Ostateczną kadrę (18 graczy podstawowych + 6 rezerwowych) szkoleniowiec poda 7 lipca.

Udziałem w olimpiadzie Beckham chciałby zakończyć swoją przygodę z reprezentacją. Do tej w barwach Anglii zagrał 115 razy i strzelił 17 goli. W wyborach miasta-gospodarza igrzysk w 2012 roku pełnił rolę ambasadora angielskiej stolicy. Obecnie jest zawodnikiem grającego w lidze MLS Los Angeles Galaxy.

Londyńska impreza rozpocznie się pod koniec lipca. Nie zakwalifikowały się do niej między innymi reprezentacje Argentyny, Stanów Zjednoczonych i Australii. Grono finalistów uzupełni zwycięzca barażowego pojedynku Senegal - Oman, który rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek w Coventry. Zespoły występujące na igrzyskach mogą wystawić trzech graczy powyżej 23 roku życia.

Przed czterema laty w Pekinie triumfowała reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Wszystkie areny igrzysk olimpijskich w Londynie [ZDJĘCIA]?

Więcej o: