ME klasy Star: Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki utrzymują pozycję lidera

Po trzech dniach Mistrzostw Europy klasy Star, które odbywają się we włoskiej miejscowości San Remo, pozycję lidera wciąż utrzymuje polska załoga Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

Oczko w górę awansowali Szwedzi Fredrik Loof i Max Salminen. Natomiast trzecią lokatę zajmują Sigurd Eivind Melleby i Morland Petter Pedersen z Norwegii.

Drugiego dnia mistrzostw, przy słabym wietrze rozegrano dwa wyścigi, w których Polacy finiszowali na 3. i 2. miejscu, co dało im 6 pkt w klasyfikacji generalnej. Trzeciego dnia regat, z powodu słabego wiatru, organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu wyścigu.

- Sędzia główny regat podał przed chwilą komunikat, że dzisiejszy wyścig zostanie rozegrany jutro. Dzisiaj już się nic nie odbędzie. Z powodu braku wiatru oczywiście. Prognozy na kolejne dni są dobre więc zgodnie z nowym rozkładem czekają nas jutro dwa wyścigi i jeden (ostatni) w czwartek. W klasyfikacji generalnej bez zmian. Teraz idę na trening na rower, a wieczorem wszyscy jesteśmy zaproszeni na bankiet do słynnego kasyna w San Remo. Organizatorzy regat dbają o nas tutaj :) Długo nie zabawię, bo jutro ważny dzień. Chcę być wypoczęty i skupiony. Ale też zrelaksowany i na luzie, co mi tutaj bardzo służy - przekazał Mateusz Kusznierewicz.

Na wieczornej gali w kasynie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród zwycięzcom pierwszych trzech wyścigów mistrzostw. Uhonorowani zostali oczywiście Polacy za zwycięstwo w pierwszym wyścigu regat. Nagrodę odebrali również Niemcy Robert Stanijek i Frithjof Kleen, którzy zwyciężyli w drugim wyścigu oraz Portugalczycy Alfonso Domingos i Federico Melo, którzy jako pierwsi przecięli linię mety trzeciego wyścigu.

Więcej informacji o regatach można znaleźć TUTAJ.

Więcej o: