Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki najlepsi w pierwszym ME klasy Star

We włoskiej miejscowości San Remo trwają właśnie Mistrzostwa Europy klasy Star. Po pierwszym wyścigu, w regatach prowadzi polska załoga Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Drugiej miejsce zajmują Johannes Polgar i Markus Koy z Niemiec, a na trzeciej pozycji uplasowali się Szwedzi Fredrik Loof i Max Salminen.

Spośród żeglarzy biorących udział w regatach, tylko dwie załogi uzyskały już kwalifikacje olimpijskie. Bilet na Igrzyska zapewniony mają Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki oraz Szwedzi Fredrik Loof i Max Salminen.

Do faworytów na olimpiadę należą także Robert Stanjek i Frithjof Kleen z Niemiec, Norwegowie Sigurd Melleby Eivind i Morland Pedersen Petter oraz Portugalczycy Alfonso Domingos i Federico Melo.

- Pierwszy dzień Mistrzostw Europy w klasie Star za nami. Odbył się jeden wyścig który wygraliśmy. Bardzo miłe uczucie :) Szczególnie po koszmarach na Majorce. Żeglujemy po Morzu Śródziemnym. Dzisiaj się trochę rozwiało. Kilka masztów połamanych. Szkoda, bo każdy to wydatek rzędu 4 tyś.. Jutro zaplanowane są dwa wyścigi. W sumie będzie sześć. Kończymy w czwartek. Pozdrowienia z San Remo - relacjonuje Mateusz Kusznierewicz.

Więcej informacji o regatach można znaleźć TUTAJ.

Więcej o: