Trofeo Princessa Sofia: dwa polskie teamy 49er w złotej grupie

Minął trzeci dzień regat Pucharu Świata Trofeo Princessa Sofia na Majorce. Po wyścigach rozegranych 4 kwietnia, zawodnicy klasy 49er zakończyli rundę eliminacyjną. Do złotej grupy awansowali Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński oraz Marcin Czajkowski i Jacek Piasecki.

Krzysztof Kuczyński o trzecim dniu regat:

Dzisiejszy dzień przyniósł kolejny awans załodze Przybytek/Kołodziński AZS AWFiS Gdańsk (SLAM, GoPro) z 14 miejsca na pozycję 13. Marcin Czajkowski i Jacek Piasecki YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot (Miasto Gdynia, SLAM, GoPro, Green-Up) oczko niżej niż wczoraj, dziś na pozycji 24. Tomek Januszewski i Jacek Nowak AZS UWM Olsztyn (SLAM, Under Armour, GoPro) spadli na miejsce 42.

Trzeci dzień regat o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce zakończył rundę eliminacyjną. Od jutra rozpoczyna się runda finałowa, w której 25 najlepszych załóg z rundy eliminacyjnej ścigać się będzie w grupie złotej. Pozostałe załogi rywalizować będą w grupie srebrnej.

Łukasz z Pawłem pływają bardzo spokojnie i równo. Marcinowi i Jackowi brakuje chyba tylko trochę szczęścia. Tomek z Jackiem nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tych regatach. Przed nami kolejne trzy dni rywalizacji na wodach Majorki.

49er Team Polska

Dziękujemy za wsparcie Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu i Ministerstwu Sportu.

Nasze przygotowania i starty wspierają także:

SLAM,

GoPro,

Kolaseum,

Miasto Gdynia,

Green-Up,

Under Armour,

Powerade,

Fundacja Leszka Czarneckiego

Zmagania Polaków na Majorce możesz śledzić TUTAJ.

Więcej o: