Trofeo Princessa Sofia: 470tki na drugiej pozycji, 49ery awansują

Za nami drugi dzień regat Pucharu Świata Trofeo Princessa Sofia na Majorce. Po wyścigach z 3 kwietnia, drugą pozycję w klasyfikacji generalnej utrzymują zawodniczki klasy 470 Agnieszka Skrzypulec i Jola Ogar. Wśród 49erów najlepiej radzą sobie Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, którzy awansowali na 14 lokatę.

470

- Kolejny bardzo dobry dzień dla naszej załogi. Dzisiaj wiatr był podobny co do siły jednak o wiele mniej przewidywalny niż wczoraj. Nachodzące chmury powodowały duże zmiany w kierunku i sile, co odrobinę komplikowało nam żeglowanie. Spowodowało to również bardzo ciasną walkę miedzy lodkami i nieraz robiło nam się gorąco, gdy trzeba było mijać się z lodkami na centymetry. W związku z tym prawdopodobnie przeżyłam dwa małe zawały serca :) Mimo wszystko udało nam się wyjść z tego obronną ręką i zanotowaliśmy dwa bardzo dobre miejsca w wyścigach: 13. i 3. Oznacza to, ze jutro na wyścigi zakładamy niebieskie koszulki potwierdzające nasze 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej!!! - przekazała Agnieszka Skrzypulec.

49er

- Kolejny dzień wyścigów w żeglarskim Pucharze Świata na Majorce przyniósł awans wszystkich trzech polskich załóg w klasie 49er. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński AZS AWFiS Gdańsk (Slam, GoPro) awansowali o dwa oczka i zajmują 14 miejsce. Marcin Czajkowski z Jackiem Piaseckim YKP Gdynia/SKŻErgo Hestia Sopot (Miasto Gdynia, Slam, Gopro, Green-Up) z miejsca 26 wskoczyli na 23. Tomasz Januszewski i Jacek Nowak AZS UWM Olsztyn (Slam, Under Armour, GoPro) poprawili wynik z 42 na 38. W dniu dzisiejszym warunki na wodzie były zbliżone do dnia wczorajszego. Ciasno na linii startu, dużo walki przy omijaniu znaków a tym samym emocji. Spodziewajmy się dalszej walki o coraz wyższe pozycje w dniu jutrzejszym - poinformował Krzysztof Kuczyński.

Star

- O naszych wynikach drugiego dnia regat wolę szybko zapomnieć. Żeglowaliśmy dużo poniżej naszego normalnego poziomu. Spadliśmy na 12. pozycję. Mieliśmy duże problemy z odnalezieniem się na trasie. Głównie przez bardzo trudne dla nas warunki: słaby wiatr i sporą falę. Musimy nad tym popracować. Przed nami jeszcze 7 wyścigów. Wyciągamy wnioski i skupmy się na tym co przed nami - relacjonowali Mateusz Kusznierewicz i Domonik Życki.

Więcej o regatach na Majorce dowiesz się TUTAJ!

Więcej o: