49ery w Trofeo Princesa Sofia: prowadzą Duńczycy, Polacy na 16. miejscu

Rozegrano pierwsze wyścigi regat Pucharu Świata 43. Trofeo Princesa Sofia na Majorce. W klasie 49er na starcie stanęły trzy polskie załogi. Najwyżej sklasyfikowanym teamem jest Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, którzy zajmują 16. miejsce. Prowadzą Duńczycy Peter Kruger Andersen i Nicolai Thorsell.

- Pierwszy dzień regat rozpoczął się oczekiwaniem na wiatr. Kiedy "przyszedł" od strony morza, wiał z siłą nie większą niż 10 węzłów. Oczekiwanie na brzegu na rozpoczęcie wyścigów jest jak zwykle sprawą niełatwą. Zawodnicy niecierpliwią się, aby wreszcie wystartować. Mimo opóźnionego startu regat wszyscy nasi Panowie zajmowali dziś dobre miejsca - poinformował Krzysztof Kuczyński w poniedziałek 2 kwietnia.

Po pierwszym dniu, podium zdominowali Duńczycy. Liderami są Peter Kruger Andersen i Nicolai Thorsell, a drugie miejsce należy do Jonasa Warrera i Sorena Hansena. Trzecią lokatę zajmują Dylan Fletcher i Alain Sign z Wielkiej Brytanii.

Polska załoga Marcin Czajkowski i Jacek Piasecki, zdobywcy kwalifikacji olimpijskiej dla kraju, plasują się na 26. miejscu. Natomiast team Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zajmują 42. pozycję.

Nasze przygotowania i starty wspierają:

SLAM,

GoPro,

Kolaseum,

Miasto Gdynia,

Green-Up,

Under Armour,

Powerade,

Fundacja Leszka Czarneckiego.

Dziękujemy również za wsparcie Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu i Ministerstwu Sportu.

49er Team Polska

Polacy na Majorce walczą o kwalifikacje olimpijskie! Zobacz TUTAJ!

Więcej o: