Zofia Noceti-Klepacka w barwach PGE

Zofia Noceti-Klepacka, najlepsza polska zawodniczka w windsurfingu, aktualna wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie RS:X, pływa w barwach PGE. To nowa zawodniczka pod parasolem PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

W ramach działalności sponsoringu sportowego Grupy Kapitałowej PGE podjęto decyzję o wspieraniu kariery sportowej Zofii Noteci-Klepackiej.

- Powodów takiej decyzji jest kilka. Po pierwsze jest zawodniczką najwyższej światowej klasy, która swoje sukcesy osiągnęła dzięki profesjonalnemu podejściu do codziennych obowiązków i ciężkiej pracy, która rozwinęła jej nieprzeciętny talent. Zofia Noteci-Klepacka jest doskonałym przykładem dla młodzieży i to nie tylko tej, która chce realizować swoje ambicje w sferze rywalizacji sportowej. Kolejnym powodem podpisania umowy jest wzajemna dbałość o naturalne środowisko i sprawy ekologii - mówi Dorota Idzi, zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE.

Zofia Noceti-Klepacka jest reprezentantką Polski w windsurfingu, mistrzynią (2007) i wicemistrzynią świata (2011, 2012) w olimpijskiej klasie RS:X. Reprezentuje klub YKP Warszawa. Startowała na Igrzyskach Olimpijskich - w Atenach (2004) zajęła 12. miejsce w klasie Mistral, w Pekinie (2008) w klasie RS:X wywalczyła 7 miejsce. Czterokrotnie była mistrzynią świata w kategorii juniorek oraz młodzieżowej. Zdobyła złoty medal mistrzostw świata seniorów w Portugalii w 2007 roku i srebrny w Perth cztery lata później.

O Zofii Noceti-Klepackiej możesz przeczytać TUTAJ!

Więcej o: