Kłopoty Pistoriusa z kwalifikacją olimpijską

Czterokrotny medalista paraolimpiad Oscar Pistorius nie ma jeszcze kwalifikacji na igrzyska w Londynie. 25-latek zanotował fatalny występ na mistrzostwach RPA w lekkoatletyce niepełnosprawnych i zrezygnował z dalszych startów.

Oscar Pistorius wycofał się z biegu na 400 m podczas mistrzostw Republiki Południowej Afryki osób niepełnosprawnych rozgrywanych w Durbanie. Powodem rezygnacji ze startów był pęcherz na nodze, który przeszkadzał zawodnikowi.

Agent 25-latka Peet van Zyl powiedział, że należało zachować "wszelkie środki ostrożności i wycofać się z zawodów".

Podczas imprezy lekkoatletycznej w Durbanie Pistorius doznał rzadko spotykanej porażki w biegu na 100 metrów. Wyprzedził go Arnu Fourie. Pistorius, któremu amputowano obie nogi, nie biegał tego dystansu prawie od roku. Fourie z kolei jest sprinterem, który stracił tylko jedną z kończyn.

Po nieudanym biegu na 100 m sprinter z RPA popełnił także błąd na ostatniej zmianie w sztafecie 4x100 m. Jego drużyna została zdyskwalifikowana.

Na zdobycie kwalifikacji olimpijskiej ma jeszcze kilka startów. Na zawodach dla osób pełnosprawnych Pistorius pobiegł w tym roku na 400 metrów w czasie 45.20 sek. (minimum wynosi 45:30 sek.). By trafić na igrzyska w Londynie musi powtórzyć swój czas jeszcze raz - nakazują to przepisy Komitetu Olimpijskiego RPA . Ma na to czas do 30 czerwca.

Jeśli Oscar Pistorius awansuje na igrzyska, będzie pierwszym niepełnosprawnym sportowcem na tego typu imprezie.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: