Klepacka wciąż 2., Miarczyński 7. po kłopotach z dobrym startem

Po piątym dniu Mistrzostw Świata klasy RS:X w hiszpańskim Kadyksie, Zofia Klepacka-Noceti wciąż utrzymuje 2. pozycję w klasyfikacji generalnej. Liderką jest Lee Korzits z Izraela. Wśród mężczyzn, problemy z dobrym wystartowaniem miał Przemysław Miarczyński, który ostatecznie spadł na 7. miejsce. Prowadzi Francuz Julien Bontemps.

Z RS:X Teamu, w pierwszej dziesiątce wciąż żegluje Maja Dziarnowska, która jest 5. w "generalce". Natomiast w klasyfikacji mężczyzn, Piotr Myszka skoczył oczko w górę i znalazł się w top 10. Michał Majewski spadł dwa miejsca w dół i plasuje się na 11. pozycji.

- Dzisiejsze trzy wyścigi odbyły się w ekstremalnych warunkach. Prędkość wiatru dochodziła momentami do 34 kt. Żarty skończyły się tuż za główkami Puerto Shery. Początkowo komisja regatowa miała kłopoty z ustawieniem trasy. Jednak nie przeszkodziło to ostatecznie w rozegraniu trzech pięknych wyścigów, w których efektowne wywrotki, kolizje na pełnej prędkości i poważne awarie sprzętu były na porządku dziennym. Na szczęście te zdarzenia nie dotyczyły naszych zawodników i żadnego Polaka nie było też w kolejce do portowego ambulansu, w którym opatrywano rany.

Zosia Klepacka YKP Warszawa (PGE, Diil, ONeill, Love Cyprus) trzy razy finiszowała w czołówce i utrzymała druga pozycję. Bezkonkurencyjna dziś była Alesandra Sensini z Włoch (multimedalistka olimpijska), która zwyciężyła trzy razy. Maja Dziarnowska SKŻ ERGO Hestia Sopot (Kredyt Bank) walczyła dzielnie jednak ogólnie spadła na 5. pozycję.

Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Kredyt Bank, Quiksilver) miał dziś kłopoty z dobrym wystartowaniem. Trzy razy po słabym starcie gonił czołówkę. Falstart z rundy kwalifikacyjnej, który ma już na swoim koncie Pont powoduje, że teraz czuje się niepewnie. Druga dyskwalifikacja spowodowałaby spadek na odległe miejsce w klasyfikacji generalnej. Piotr Myszka AZS AWFiS (Kredyt Bank, Renault Zdunek, Vermari) po dzisiejszych wyścigach awansował na 10. pozycję, a Michał Majewski YKP Warszawa jest 11. Jutro kolejne trzy wyścigi, a pojutrze wyścig medalowy. Prognoza pogody pokazuje sztormowe wiatry - informował Paweł Kowalski, trener RSX Teamu.

Wyniki regat po 10 wyścigach

Kobiety:

1. Lee Korzits, Izrael

2. Zofia Klepacka

3. Alessandra Sensini, Włochy

5. Maja Dziarnowska

23. Agnieszka Bilska

29. Hanna Zembrzuska

na 80 sklasyfikowanych

Mężczyźni:

1. Julien Bontemps, Francja

2. Nick Dempsey, Wielka Brytania

3. JP Tobin, Nowa Zelandia

7. Przemysław Miarczyński

10. Piotr Myszka

11. Michał Majewski

28. Paweł Tarnowski

33. Łukasz Grodzicki

na 120 sklasyfikowanych

Relacje z poprzednich wyścigów zobacz TUTAJ!

Więcej o: