Finniści wylatują na Majorkę

Już jutro, 22 marca nasi czołowi Finniści Łukasz Lesiński, Piotr Kula i Rafał Szukiel i Miłosz Wojewski wylatują na Majorkę, gdzie rozpoczną kolejną walkę o kwalifikacje olimpijskie. Za kilka dni, między 31 marca a 7 kwietnia na zatoce Palma odbędą się regaty Trofeo SAR Princesa Sophia. Tymczasem, relacja z ostatniego zgrupowania.

- Drugie zgrupowanie na Palma de Mallorca - drugi etap przygotowań do kwalifikacji olimpijskich dobiegł do końca. Tym razem pogoda była przepiękna, słońce, temperatury w granicach 16 -18 stopni Celsjusza i codzienna bryza. Udało nam się codziennie przeprowadzać długie sesje treningowe.

Już po pierwszym tygodniu żeglowania było widać efekty pracy podczas poprzednich zgrupowań, to ogromnie cieszy i motywuję do dalszej ciężkiej pracy. Na Majorce trenuje już bardzo wielu zawodników w wielu klasach, ponieważ do regat o Puchar Księżniczki Sofii (43 Trofeo SAR Princeska Sofia-MAPFRE) pozostało już niespełna dwa tygodnie. Czołowi zawodniczy klasy Finn tacy jak Ben Ainslie (GBR), Giles Scott (GBR), Chris Cook (CAN), czy Jonas Hoegh - Christensen (DEN) również trenują intensywnie na Majorce, co daje nam szanse wspólnych treningów, porównania i nauki od najlepszych na świecie.

W raz z Rafałem Szukielem, Piotrem Kulą i Miłoszem Wojewskim, pod okiem trenera Andrzeja Piaseckiego tworzymy zgrany team, który nawzajem się wspiera, motywuje i naciska, aby z dnia na dzień coraz lepiej żeglować. Teraz po zgrupowaniu spędzamy niespełna dwa tygodnie w kraju, aby odpocząć, pozałatwiać najważniejsze sprawy i nabrać energii, ponieważ już 22.03 wylatujemy z powrotem na Majorkę, aby przeprowadzić ostateczne przygotowania do rozpoczynających się I kwalifikacji olimpijskich, właśnie podczas regat o Puchar Księżniczki Sofii - relacjonuje Łukasz Lesiński.

Zobacz jak trenują reprezentanci klasy 49er! Więcej informacji znajdziesz TUTAJ!

Więcej o: