ME na Maderze: Miarczyński utrzymuje prowadzenie, Klepacka na 5. pozycji

Przemysław Miarczyński utrzymuje pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy RS:X. Po 10 wyścigach 2. miejsce zajmuje Byron Kokkalanis z Gracji, a Piotr Myszka jest 3. Michał Majewski zajmuje 9. lokatę. W klasyfikacji kobiet Zofia Klepacka, po 11 wyścigach, zajmuje 5. miejsce w generalce.

Wśród kobiet prowadzenie utrzymuje Hiszpanka Marina Alabau. Tuż za nią jest Maayan Davidovich z Izraela a 3. miejsce zajmuje Tuuli Petaja z Finlandii. W pierwszej dziesiątce plasują się też Maja Dziarnowska z 7. lokatą i tuż za nią Hanna Zembrzuska na 8. miejscu.

Czwarty dzień wyścigów!

- To był ciężki dzień dla wszystkich. Na wodzie "z przebojami" komisja przeprowadziła trzy wyścigi dla kobiet i dwa dla mężczyzn. Mężczyźni przewalczyli 2,5 a kobiety 3,8 części wyścigu.

Jako pierwszy odbył się wyścig, który został przerwany w momencie kiedy Zośka miała wpłynąć na metę, a flota mężczyzn z Pontem, Myszkiem i Majesiem w czołóce kończyła drugie okrążenie. Powodem przerwania był znak kursowy, który urwał sie z kotwicy i zaczął dryfować. Sędzia zdecydował się na przerwanie, a to jak komentowali to zdarzenie zawodnicy pozostawię już bez komentarza. Komisja techniczna zreperowała mocowanie boi i floty wystartowały ponownie. Zośka wygrała dwa pierwsze wyścigi i w trzecim była druga. Przemek, Piotr i Michał w obu wyścigach finiszowali w ścisłej czołówce. Warunki do żeglowania były doskonałe ale na horyzoncie widoczna była od dłuższego czasu wielka chmura z którą zbliżał się deszcz i "koniec wiatru". Jak tylko kobiety wpłynęły na metę trzeciego wyścigu wiatr przestał wiać i zaczął padać deszcz. Komisja regatowa zasygnalizowała koniec walki na dziś i wróciliśmy do portu. Tym sposobem panowie zaliczyli w dniu dzisiejszym do klasyfikacji generalnej tylko dwa zamiast trzech wyścigów.

Jutro wyścig medalowy. Wystartuje w nim top 10 zawodników sklasyfikowanych w Mistrzostwach Europy oraz ci zawodnicy spoza Europy którzy w klasyfikacji "open" sa w top 10. Dotyczy to zawodnika z Brazylii oraz dwóch zawodniczek z Honk Kongu i jednej z Nowej Zelandii. Męski wyścig medalowy odbędzie sie o godzinie 12.00, a damski o 13.00 czasu polskiego. Tradycyjnie będzie go można obejrzeć "na żywo" poprzez system trackingu GPS - ingormował Paweł Kowalski, trener RS:X Team.

W wyścigu medalowym wystartuje trzech zawodników RS:X Teamu - Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka i Michał Majewski.

Szczegóły dostępne na oficjalnej stronie regat.

Więcej o: