ME w żeglarstwie. Kadra RSX w drodze na Maderę

Żeglarska kadra narodowa w klasie RSX wyleciała dziś Maderę, gdzie za tydzień w miejscowości Funchal odbędą się Mistrzostwa Europy. Na poprzednich mistrzostwach w Burgas Polacy zdobyli dwa złote medale.

Deskarze Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) i Zofia Klepacka (YKP Warszawa) będą bronić dwóch złotych medali, które w ubiegłym roku wywalczyli w Bułgarii. Ponadto w mistrzostwach wystartuje Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot), który wygrał krajowe kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Londynie, a także Michał Majewski (YKP Warszawa), Łukasz Grodzicki (SKŻ Hestia Sopot), Agnieszka Bilska, Małgorzata Białecka, Maja Dziarnowska (wszystkie SKŻ Hestia Sopot) i Hanna Zebrzuska (Centrum Żeglarskie Szczecin).

- Miejsce nie jest nam już obce - mówi trener kadry RSX Paweł Kowalski. - W styczniu i lutym trenowaliśmy tam intensywnie. Tym razem przez te kilka dni przed pierwszym wyścigiem, który odbędzie się 24 lutego, będziemy tylko lekko trenować.

Jak powiedział trener reprezentacji przed wylotem do Portugalii, pod względem logistycznym wyprawa na Maderę nie jest łatwa.

- Trzeba przyznać, że już sam udział w mistrzostwach jest dla naszej ekipy sporym wyzwaniem logistycznym. Trudno dostać się na Maderę z taką ilością sprzętu, jaką używamy. Dodatkową komplikacją była likwidacja dwa tygodnie temu linii promowej Lizbona - Madera. Najpierw musimy dostarczyć nasz sprzęt do Lizbony, a dalej płynie statkiem do Funchal - wyjaśnia Kowalski.

Mistrzostwa Europy potrwają od 23 lutego do 1 marca.

Oficjalna strona zawodów > TUTAJ

Więcej o: