Piotr Myszka najlepszym sportowcem na Pomorzu

Piotr Myszka, aktualny mistrz Europy i wicemistrz świata w olimpijskiej klasie RS:X, zawodnik Kredyt Bank Polish Sailing Team został zwycięzcą konkursu "Sportowiec Roku 2011 na Pomorzu". Tytuł ten przyznano windsurferowi już po raz drugi.

Najlepszy z najlepszych

- Drugi raz z rzędu został przyznany mi tytuł Najlepszego Sportowca Pomorza 2011 roku i Najlepszego Sportowca Gdańska 2011 roku. Złoty medal Mistrzostw Europy i srebrny medal Mistrzostw Świata w Olimpijskiej klasie RS:X były najlepszymi wynikami w naszym regionie, a także jednym z najlepszych w Polsce. Dziękuję bardzo kibicom za wsparcie i dopingowanie podczas wszystkich startów. Mam nadzieję, że sezon 2012 będzie równie udany - powiedział Piotr Myszka.

Kredyt Bank wspiera żeglarzy

Piotr Myszka, tak jak 16 innych żeglarzy, został objęty programem stypendialnym Kredyt Banku. Współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim bank rozpoczął w 2011 roku. Wsparciem zostali objęci najlepsi zawodnicy kadry narodowej klas Laser Standard, Laser Radial, Finn, RS:X kobiet i mężczyzn. Współpraca PZŻ i Kredyt Banku ma na celu profesjonalne przygotowanie naszych reprezentantów do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

- Spośród wielu żeglarskich klas wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych, ale niewystarczająco dofinansowanych. To klasy z potencjałem olimpijskim i szansami na medale dla Polski. Wybraliśmy też najlepszych, najbardziej utytułowanych zawodników, którzy już dziś stają na najwyższych stopniach podium, tworząc tym samym Kredyt Bank Polish Sailing Team - powiedział Maciej Bardan, prezes Zarządu Kredyt Banku.

- Wsparcie stypendialne i materialne ze strony banku jest dla mnie ogromnie ważne - bez tego trudno jest myśleć o profesjonalnym sporcie i zdobywaniu medali. Liczy się też pomoc medialna na jaką mogę liczyć ze strony Banku. Dla mnie w tym roku celem jest obrona złotego medalu Mistrzostw Europy (Madera, Portugalia 24-29 luty) oraz odzyskanie tytułu Mistrza Świata na Mistrzostwach w Hiszpanii (22-29 marzec). To medialne wydarzenia, w których towarzyszyć będzie mi Kredyt Bank - ocenił współpracę Piotr Myszka.

O MŚ RS:X w Perth przeczytasz TUTAJ ?

Więcej o: