Żeglarskie MŚ w Perth: Awans Miarczyńskiego, Polacy w czołówce

Przemysław Miarczyński awansował na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej po drugim dniu Mistrzostw Świata klasy RS:X mężczyzn w Australijskim Perth. Tuż za nim, na 3 pozycji plasuje się Piotr Myszka. Prowadzi reprezentant Izraela Nimrod Mashiash.

- Dzisiejsze warunki na wodzie były niezwykle wymagające. Niestabilny wiatr wiejący z prędkością 6-25kt mocno utrudniał komisji regatowej przeprowadzenie wyścigów. Po wczorajszym bliskim spotkaniu Piotra Myszki z rekinem młotem dziś było w miarę spokojnie. Nie obyło się jednak bez sytuacji awaryjnej. Tuż przed drugim wyścigiem Przemek Miarczyński złamał statecznik. Niewiele brakowało, aby spóźnił się na start. Udało się jednak w ostatniej chwili wymienić na wodzie uszkodzony element. Przemek i Piotr żeglowali dziś w oddzielnych grupach. Obaj dwa razy finiszowali w ścisłej czołówce. Przemek 1,4 a Piotrek 3,4. W klasyfikacji generalnej są na miejscach 2, 3 z jednakową ilością punktów. Prowadzi reprezentant Izraela Nimrod Mashiash. Dobrze żeglowali dziś również Michał Majewski i Maksymilian Wójcik. Obaj awansowali w klasyfikacji generalnej odpowiednio na miejsca 15 i 29 - relacjonuje RS:X Team.

Mistrzostwa Świata w Perth to dla Przemysława Miarczyńskiego i Piotra Myszki walka o kwalifikację olimpijską. Niestety w klasyfikacji mężczyzn, dla Polaków przypada tylko jedno miejsce na Igrzyskach. Dotychczas, w klasie RS:X kobiet, na Olimpiadę zakwalifikowała się Zofia Klepacka, która na Mistrzostwach wywalczyła srebrny medal!

Regaty RS:X mężczyzn rozpoczęły się w poniedziałek 12 grudnia i potrwają do 18. Wyniki poznamy już w najbliższą niedzielę!

Więcej o: