Tenis. Brak Radwańskiej wśród polskich sportowców dekady? Zagranica komentuje

W poniedziałek PKOl za pierwszą dekadę XXI wieku wyróżnił dziesięciu polskich sportowców. Wśród osób, które dołączyły do Galerii Sław Polskiego Sportu są sami olimpijczycy, a nie ma m.in. Agnieszki Radwańskiej. Czy najlepsza polska tenisistka na taką nagrodę nie zasłużyła? Nad tym zastanawiają się kibice z zagranicy na stronie Tennisforum.com

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Wybór naszych największych sportowych gwiazd pierwszego dziesięciolecia wywołał niemałe kontrowersje. Kapituła konkursu, w której zasiadali byli sportowcy (m.in. Irena Szewińska), politycy (były prezydent Aleksander Kwaśniewski), czy dziennikarze (Bohdan Tomaszewski i Włodzimierz Szaranowicz), uznała, że na wyróżnienie zasłużyli głównie olimpijczycy. Oprócz Adama Małysza, wszystkie wyróżnione osoby są mistrzami olimpijskimi. W ten sposób do Galerii Sław Polskiego Sportu dołączyli m.in. wioślarze Konrad Wasielewski, Michał Jeliński, czy Tomasz Kucharski, a zabrakło miejsca dla zdecydowanie bardziej znanych na całym świecie Roberta Kubicy, Marcina Gortata, czy Agnieszki Radwańskiej.

Nad kandydaturą tej ostatniej po lekturze naszego tekstu postanowili podebatować nawet kibice z zagranicy. Na największym na świecie forum dotyczącym kobiecego tenisa Tennisforum.com głos w sprawie zabrało kilkanaście osób i zdania są podzielone. Oto kilka wybranych komentarzy:

- "Aga nie została wybrana mimo, że jest najpopularniejszą polską sportsmenką na świecie. Kapituła powiedziała, że ona ma jeszcze coś do udowodnienia. Zgaduję, że nawet jakby wygrała turniej Wielkiego Szlema, zostałaby pominięta" (MaDu, Grecja)

- "Ona ma dopiero 22 lata. Jest trochę za wcześnie by dołączała do takiej Galerii Sław nie sądzicie?" (backhandsmash, Dania)

- "A niby czemu powinna zostać wyróżniona? Ma 22 lata i do tej pory jeszcze nie wywalczyła żadnych najwyższych laurów w swojej dyscyplinie sportu. Ciężko by ktokolwiek w tak młodym wieku zasługiwał na taką nagrodę. Przypuszczam, że kimś takim mogła być tylko Kamila Skolimowska, ale to dlatego, że była niesamowita, jako nastolatka" (nevetssllim, Anglia)

- "To zniewaga!" (Svetlio, Dania)

- "Byłoby nonsensem wyróżniać Radwańską w tym momencie" (pov, USA)

- "Sprawdziłem listę. Oni wszyscy zasłużyli na to, by być w Galerii Sław. A Radwańska nie. Oni wszyscy byli mistrzami w swoich dyscyplinach. Radwańska jest jedną z wielu. Jestem zaskoczony, że nie piszecie, że Kamil Stoch powinien być również w Galerii Sław. On jest na tym samym poziomie co Radwańska w swojej dyscyplinie" (Beesley, Gruzja)

- "Galeria Sław? Dajcie jej najpierw wygrać pierwszy wielkoszlemowy tytuł" (Ian Aberdon, Szkocja)

- "Popularność jest ulotna. Tylko tytuły, rekordy zwycięstw przetrwają próbę czasu. W tym momencie Radwańska nie zasługuje na Galerię Sław. Mam jednak nadzieję, że kiedyś się tam dostanie" (Excelscior, USA)

A wy jak sądzicie? Zasłużyła, czy nie zasłużyła?

Czy Agnieszka Radwańska, Tomasz Adamek lub Robert Kubica zasługują na miejsce w Galerii Sław Polskiego Sportu ? Czy triumfy na igrzyskach powinny być głównym kryterium wyboru? Czekamy na wasze opinie: sportowiecdekady@gazeta.pl

Najlepsi polscy sportowcy pierwszej dekady XXI wieku. Kogo pominięto?

Kogo według Ciebie najbardziej brakuje wśród wyróżnionych?
Więcej o: