Londyn 2012. Chcesz wystąpić na igrzyskach? Zgłoś się do brytyjskiej kadry piłkarek ręcznych

Gospodarze przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, Brytyjczycy, poszukują zawodniczek, które mogłyby wystąpić w barwach ich reprezentacji w kobiecym turnieju piłki ręcznej. Zgłaszać może się każdy, nawet jeśli nigdy zawodowo nie zajmował się szczypiorniakiem. Warunkiem jest tylko płeć.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Na projekt stworzenia damskiej drużyny piłki ręcznej zostało przeznaczone 3 miliony funtów. W zespole są obecnie tylko trzy rodowite Brytyjki Lynn McCafferty, Kelsi Fairbrother i Holly Lam-Moores. Do składu dokooptowano już piłkarki ze Skandynawii, Włoch i Szwajcarii.

Zawodniczki, które nie urodziły się w Wielkiej Brytanii nie będą miały problemu z otrzymaniem paszportu. Nawet jeśli nie mają żadnych brytyjskich korzeni wśród swoich przodków.

Na stronie brytyjskiej federacji piłki ręcznej wciąż można wypełnić ankietę i zgłosić się do drużyny. - Poszukujemy sportsmenek z potencjałem i determinacją, aby wystąpić na igrzyskach. Zawodniczek, które mają potencjał, aby rozwinąć się jaki piłkarki ręczne. Myślisz, że spełniasz te warunki? Wypełnij poniższą ankietę i czekaj na kontakt ze strony naszej federacji - brzmi komunikat. Pytania dotyczą ewentualnej sportowej przeszłości i sukcesów na tym polu.

Do drużyny dostała się już m.in. 31-letnia Daniela Sposi. W przeszłości grała w młodzieżowej i seniorskiej reprezentacji Włoch. Od 2007 roku mieszka w Wielkiej Brytanii i właśnie otrzymała obywatelstwo. - Prawdopodobnie wyglądam i zachowuję się jak Włoszka, ale teraz Wielka Brytania jest moim domem. Mam szczęście, że mogłam zostać brytyjską obywatelką. Mam nadzieję, ze odwdzięczę się temu krajowi grą w piłkę ręczną.

Londyn 2012. Na co czeka cały świat?

Więcej o: