Rio 2016. Najpiękniejsze kobiety igrzysk olimpijskich. Będziemy tęsknić! [ZDJĘCIA]

Wybraliśmy najpiękniejsze zawodniczki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie było łatwo! Selekcja przebiegła w sposób naturalny, czyli podczas oglądania sportowej rywalizacji. Jeżeli kogoś pominęliśmy, przeoczyliśmy lub najzwyczajniej nie zgadzacie się z naszym wyborem, to przedstawcie nam swoje propozycje w komentarzu.

Miejsce 15. Jenny Rissveds, szwedzka kolarka górska. Złota medalistka igrzysk olimpijskich w Rio. W finale Szwedka wyprzedziła reprezentantkę Polski, Maję Włoszczowską. Wybraliśmy najpiękniejsze zawodniczki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nie było łatwo! Selekcja przebiegła w sposób naturalny, czyli podczas oglądania sportowej rywalizacji. Jeżeli kogoś pominęliśmy, przeoczyliśmy lub najzwyczajniej nie zgadzacie się z naszym wyborem, to przedstawcie nam swoje propozycje w komentarzu. Miejsce 15. Jenny Rissveds, szwedzka kolarka górska. Złota medalistka igrzysk olimpijskich w Rio. W finale Szwedka wyprzedziła reprezentantkę Polski, Maję Włoszczowską. Instagram
Miejsce 14. Shelina Zadorsky, kanadyjska piłkarka. W Rio zdobyła brązowy medal. Miejsce 14. Shelina Zadorsky, kanadyjska piłkarka. W Rio zdobyła brązowy medal. Instagram
Miejsce 13. Kamila Lićwinko, reprezentantka Polski w skoku wzwyż. 30-letnia zawodniczka zajęła w Rio dziewiąte miejsce w finałowej rywalizacji. Miejsce 13. Kamila Lićwinko, reprezentantka Polski w skoku wzwyż. 30-letnia zawodniczka zajęła w Rio dziewiąte miejsce w finałowej rywalizacji. KUBA ATYS
Miejsce 12. Natasha Monique Hastings, amerykańska sprinterka. Złota medalistka igrzysk olimpijskich w sztafecie 4x100 metrów. Miejsce 12. Natasha Monique Hastings, amerykańska sprinterka. Złota medalistka igrzysk olimpijskich w sztafecie 4x100 metrów. Instagram
Miejsce 11. Michelle Jenneke, australijska lekkoatletka. Specjalizuje się w biegu na 100 metrów przez płotki. W 2010 wygrała mistrzostwa Australii i Oceanii juniorów młodszych oraz zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich młodzieży. W Rio zajęła 37. pozycję. Miejsce 11. Michelle Jenneke, australijska lekkoatletka. Specjalizuje się w biegu na 100 metrów przez płotki. W 2010 wygrała mistrzostwa Australii i Oceanii juniorów młodszych oraz zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich młodzieży. W Rio zajęła 37. pozycję. Instagram
Miejsce 10. Elena Delle Donne, amerykańska koszykarka. Zawodniczka Chicago Sky zdobyła w Rio złoty medal ze swoją reprezentacją. Miejsce 10. Elena Delle Donne, amerykańska koszykarka. Zawodniczka Chicago Sky zdobyła w Rio złoty medal ze swoją reprezentacją. Instagram
Miejsce 9. Federica Pellegrini, włoska pływaczka specjalizująca się w stylu dowolnym. Złota i srebrna medalistka olimpijska, wielokrotna rekordzistka świata. W Rio bez medalu. Miejsce 9. Federica Pellegrini, włoska pływaczka specjalizująca się w stylu dowolnym. Złota i srebrna medalistka olimpijska, wielokrotna rekordzistka świata. W Rio bez medalu. Instagram
Miejsce 8. Alexandra Patricia Morgan, reprezentantka Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej. W Rio Amerykanki pożegnały się z turniejem w ćwierćfinale. Miejsce 8. Alexandra Patricia Morgan, reprezentantka Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej. W Rio Amerykanki pożegnały się z turniejem w ćwierćfinale. Instagram
Miejsce 7. Ingrid Oliveira, to jedno z najgłośniejszych nazwisk w IO w Rio. Ale nie z powodu sportowej rywalizacji. Brazylijka została wyrzucona z wioski olimpijskiej po tym, jak uprawiała seks z kajakarzem górskim Pedro Henrique Goncalvesem. Miejsce 7. Ingrid Oliveira, to jedno z najgłośniejszych nazwisk w IO w Rio. Ale nie z powodu sportowej rywalizacji. Brazylijka została wyrzucona z wioski olimpijskiej po tym, jak uprawiała seks z kajakarzem górskim Pedro Henrique Goncalvesem. Instagram
Miejsce 6. Ellen Hoog - holenderska hokeistka na trawie. Dwukrotna złota medalistka olimpijska. W Rio reprezentacja Holandii wywalczyła srebro. Miejsce 6. Ellen Hoog - holenderska hokeistka na trawie. Dwukrotna złota medalistka olimpijska. W Rio reprezentacja Holandii wywalczyła srebro. Instagram
Miejsce 5. Kassidy Cook, reprezentantka Stanów Zjednoczonych. 21-latka występowała w Rio w skokach do wody z trzymetrowej trampoliny. Miejsce 5. Kassidy Cook, reprezentantka Stanów Zjednoczonych. 21-latka występowała w Rio w skokach do wody z trzymetrowej trampoliny. Instagram
Miejsce 4. Emilia Ankiewicz, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki. W Rio zakończyła rywalizację na półfinale, ale kibice na pewno ją zapamiętają! Miejsce 4. Emilia Ankiewicz, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki. W Rio zakończyła rywalizację na półfinale, ale kibice na pewno ją zapamiętają! TORU HANAI/REUTERS
Miejsce 3. Darja Kliszyna, rosyjska lekkoatletka. W Rio zajęła dziewiąte miejsce w finale skoku w dal. Miejsce 3. Darja Kliszyna, rosyjska lekkoatletka. W Rio zajęła dziewiąte miejsce w finale skoku w dal. Instagram
Miejsce 2. Jaqueline Maria Pereira de Carvalho znana jako Jaqueline. Brazylijska siatkarka. Dwukrotna mistrzyni olimpijska. Dwukrotna wicemistrzyni świata, a także brązowa medalistka mistrzostw świata we Włoszech. Miejsce 2. Jaqueline Maria Pereira de Carvalho znana jako Jaqueline. Brazylijska siatkarka. Dwukrotna mistrzyni olimpijska. Dwukrotna wicemistrzyni świata, a także brązowa medalistka mistrzostw świata we Włoszech. Instagram
Miejsce 1. Pernille Blume - duńska pływaczka, specjalizująca się głównie w stylu dowolnym. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro. 22-latka zdobyła również brąz w sztafecie. Królowa igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Miejsce 1. Pernille Blume - duńska pływaczka, specjalizująca się głównie w stylu dowolnym. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro. 22-latka zdobyła również brąz w sztafecie. Królowa igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Instagram