Polacy w czołówce Mistrzostw świata klasy 49er

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajmują 2. miejsce w klasyfikacji generalnej po drugim dniu Mistrzostw Świata klasy 49er w chorwackim Zadarze. Doskonale żeglowali również Tomek Januszewski i Jacek Nowak, którzy awansowali na 7. lokatę. Natomiast Marcin Czajkowski i Jacek Piasecki plasują się na 10. pozycji.
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński Fot.: Krzysztof Kuczyński

Pierwszy dzień okiem Krzysztofa Kuczyńskiego

Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w klasie 49er przyniósł prowadzenie polskiej załogi Łukasz Przybytek/Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk). Ze stratą dwóch punktów do lidera, załoga Marcin Czajkowski/Jacek Piasecki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest na miejscu 6.

Trzecia nasza załoga Tomasz Januszewski/Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) była dwa razy 3, a kolejny wyścig ukończyła na miejscu 20, co spowodowało, że aktualnie znajduje się na miejscu 22. Nie zmienia to faktu, że wszystkie trzy załogi w ocenie trenera Pawła Kacprowskiego żeglowały dziś wyśmienicie. Przed nami kolejne dni wyścigów eliminacyjnych. Wyścig medalowy zaplanowany jest na sobotę.

Polacy w czołówce Mistrzostw Świata klasy 49er Polacy w czołówce Mistrzostw Świata klasy 49er Fot.: Krzysztof Kuczyński

Nasi zawodnicy w top 10

- Trzy polskie załogi w pierwszej dziesiątce mistrzostw świata!!! Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na miejscu drugim, siódma jest załoga Tomka Januszewskiego i Jacka Nowaka oraz Marcin Czajkowski z Jackiem Piaseckim na miejscu 10-tym! Trener ma powody do radości! - przekazał 49er Team Polska.

Krzysztof Kuczyński o drugim dniu regat:

Piękna pogoda w Zadarze była dziś wspaniałym tłem dla naszych żeglarzy w klasie 49er, którzy żeglowali znakomicie. Po dwóch dniach regat, w pierwszej dziesiątce najlepszych znajdziemy wszystkie nazwiska naszych zawodników.

Łukasz z Pawłem zajmowali dziś kolejno: 4, 12, 3 miejsce co daje im drugą pozycję po sześciu wyścigach. Tomek z Jackiem kończyli wyścigi na miejscach: 11, 2, 2 i awansowali na siódmą pozycję, a Marcin z Jackiem finiszując 5, 7, 7 zamykają pierwszą dziesiątkę. Trzy załogi dostarczyły śledzącym dziś relację LIVE na stronie organizatora, mnóstwo pozytywnych sportowych wrażeń.

Jutro trzeci dzień wyścigów eliminacyjnych. W planach są trzy starty dla każdej z grup, na które podzielona jest cała flota.

Pozdrowienia dla naszych kibiców!

Nasze przygotowania i starty możliwe są dzięki PZŻ i Ministerstwu Sportu.

Dziękujemy za wsparcie naszym partnerom:

SLAM,
Kolaseum,
GoPro,
Miastu Gdynia,
Powerade,
GreenUp,
Fundacja Leszka Czarneckiego

Więcej o: