Siedem powodów, by oglądać żeglarstwo na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie

Żeglarstwo z całą pewnością nie należy do najchętniej oglądanych olimpijskich dyscyplin. Oto jednak siedem bardzo mocnych argumentów, by jednak nie przełączać transmisji z Londynu w czasie, gdy będzie pokazywane. Argumentów w postaci najładniejszych zawodniczek, które w angielskiej stolicy wystartują, sunąc po wodzie.
Isabel Marques Swan Isabel Marques Swan

Isabel Marques Swan (Brazylia, klasa 470)

29-letnia Brazylijka wraz ze swoją partnerką z łodzi - Martine Soffiatti Grael - bronić będzie brązowego medalu zdobytego w Pekinie. Choć jej aspiracje zapewne są wyższe. Srebro? Złoto? Tytuł Miss Igrzysk? Czy w ogóle można bronić brązowy medal?

Sara Carmo Sara Carmo

Sara Carmo (Portugalia, klasa Laser Radial)

Piękna Portugalka nie ma większych szans na medal, przynajmniej dopóki na Igrzyskach Olimpijskich nie zostaną wprowadzone decydujące o miejscu na podium plebiscyty publiczności.

Kiedy Sara nie ściga się na wodzie, studiuje architekturę. Na co dzień mieszka w podlizbońskiej miejscowości Cascais, leżącej nad samym oceanem i słynącym jako centrum sportów wodnych oraz z kawy o mocy konwencjonalnej bomby.

Marina Alabau Marina Alabau

Marina Alabau (Hiszpania, windsurfing klasa RS:X)

Ta dwudziestosześciolatka ma na swoim koncie srebro z Mistrzostw Świata sprzed sześciu lat. Oraz nietypową, jak na Hiszpankę, urodę.

Marina Alabau (Hiszpania, windsurfing klasa RS:X)

Gintare Scheidt Gintare Scheidt

Gintare Scheidt (Litwa, klasa Laser Radial)

30-letnia Litwinka, która w 2008 roku poślubiła jednego z najefektywniejszych brazylijskich sportowców na Igrzyskach Olimpijskich, zdobywcę dwóch złotych i dwóch srebrnych krążków żeglarza Roberta Scheidta.

Gintare (z domu Volungeviciute) sama jak do tej pory ma w swojej kolekcji tylko srebrny medal z Pekinu, ale w Londynie zamierza zacząć nadrabiać medalowe zaległości. Jej inne sukcesy to pięciokrotne mistrzostwo Litwy oraz srebro (2006) i brąz (2010) Mistrzostw Europy.

Krystal Weir Krystal Weir

Krystal Weir (Australia, klasa Laser Radial)

Fizjoterapeutka z zawodu, żeglarka z powołania, była mistrzyni i wicemistrzyni świata z medalowego nadania. W wieku 13 lat musiała wybrać pomiędzy hokejem na trawie a żeglarstwem. Wybrała oczywiście to drugie i chyba dzisiaj nie żałuje. Odgraża się, że w Londynie zdobędzie złoto.

Krystal Weir (Australia, klasa Laser Radial)

Silja Lehtinen Silja Lehtinen

Silja Lehtinen (Finlandia, Match Racing - Elliott 6m)

Ta 26-latka, studiuje medycynę, oprócz ojczystego języka mówi biegle po angielsku, niemiecku i szwedzku, a także jest jedną z najbardziej utytułowanych fińskich żeglarek w historii. Nic, tylko się zakochać.

Silja Lehtinen (Finlandia, Match Racing - Elliott 6m)

Hannah Mills Hannah Mills onEdition

Hannah Mills (Wielka Brytania, klasa 470)

Wielka nadzieja Brytyjczyków na medal. Urodzona w Cardiff 24-letnia żeglarka była już wybierana Młodą Walijską Osobowością Sportową Roku, zdobywała także mistrzostwo świata juniorek w klasie Optimist, a na seniorskich MŚ w Perth w zeszłym roku wywalczyła srebro w klasie 470.

Hannah Mills (Wielka Brytania, klasa 470)

Złośliwi twierdzą, że kobiety na Wyspach Brytyjskich są tak brzydkie, że od kamienia odróżnia je tylko to, że nie są kamieniem. Hannah Mills zdecydowanie przeczy tym pogłoskom.

Więcej o: