Sport.pl

PŚ w sprincie. Justyna Kowalczyk czwarta w Oslo

:
Relacja
Komentarze
Od?wie?
20
Polka startowała w Oslo z chorobą, z powodu której w sobotnim wyścigu na 30 kilometrów w ogóle nie wystąpiła. Kowalczyk przez długi czas utrzymywała się na prowadzeniu, jednak na ostatnim etapie wyprzedziły ją trzy zawodniczki - w tym zwyciężczyni Marit Bjoergen.


Nasza trzykrotna medalistka olimpijska straciła do Norweżki 1,8 sekundy. Druga była Amerykanka Kikkan Randall, a jako trzecia do mety dobiegła Rosjanka Natalia Korosteleva.


Kowalczyk już przed ćwierćfinałem miała zapewniony triumf w konkurencji sprintu, gdyż w eliminacjach odpadła jej największa rywalka - Finka Aino Kaisa Saarinen.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


16:52 Końcówka jednak zdecydowanie nie po myśli Polki. Wyprzedziły ją wpierw dwie rywalki - Bjoergen i Randall, a pod koniec jeszcze i trzecia - Korostelewa. Kowalczyk ostatecznie na czwartym miejscu.


16:50 Kowalczyk już na prowadzeniu. Hanna Falk chciała ją wyprzedzić, ale się potknęła... i została z tyłu


16:49 Zawodniczki wystartowały właśnie do biegu finałowego. Kowalczyk jak na razie w okolicach drugiego miejsca.


16:35 W drugim półfinale wygrała Natalia Korosteleva przed Kikkan Randall. Rosjanka była o 0.2 sek. szybsza od Bjoergen.


16:29 Kowalczyk o 0.1 sekundy przegrała finisz z Bjoergen, ale mimo to na pewno wejdzie do finału. Wcześniej prowadząca Olsson wywróciła się po zderzeniu z Celine Brun-Lie


16:27 Szwedka pierwsza, za nią Bjoergen, a Kowalczyk na trzecim miejscu


16:26 Wystartowały w końcu narciarki. W pierwszym półfinale biegną już Bjoergen i Kowalczyk. Szybkie tempo narzuciła Olsson.


16:23 W swoim ćwierćfinale Janusz Kreczmer zajął czwarte miejsce i niestety nie zobaczymy go w półfinale.


16:15 Czas Justyny w ćwierćfinale - 3:06.6 był najsłabszym ze wszystkich zawodniczek, które wygrały swoje biegi 1/4 finału. Najszybsza była Anna Olsson - 2:59.0


16:00 Na trasę wybiegli mężczyźni. Po ich ćwierćfinałach przyjdzie dopiero pora na półfinały kobiet


15:55 Justyna Kowalczyk zakwalifikowała się do półfinału zawodów. Polka wygrała swój bieg ćwierćfinałowy, wyprzedzając o 0,7 Norweżkę Marit Bjoergen.


15:45 Norweżka Marit Bjoergen ma do Kowalczyk 138 punktów straty. Jeśli wygra, a Polka zajmie ostatnie - 12 miejsce, to uda jej się odrobić maxymalnie 100 punktów.


Przed biegiem:


W sobotnich kwalifikacjach Kowalczyk była najszybsza, pewnie awansując do finału. Sprint w Oslo będzie rozegrany techniką dowolną, a Polka woli biegać na krótkich dystansach klasykiem. Mimo to będzie główną faworytką do zwycięstwa.


Przypomnijmy, że Kowalczyk jest przeziębiona, nie startowała w sobotnim biegu na 30 km.


Justyna Kowalczyk wywalczyła trzecią kulę w karierze »


-
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia