Swiątek i Kubot odpadają w ćwierćfinale! Wielki niedosyt

• czwartek, 29 lipca 2021
  • Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 6:4

Niestety! Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrywają w ćwierćfinale! Sprawdziło się to, że rosyjska para była faworytem i czarny scenariusz się spełnił. Niestety, to koniec szans dla polskiego miksta

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 5:4

Wygrywamy gema przy swoim serwisie, ale to oznacza tylko jedno. Przed nami chwila prawdy. Iga Świątek i Łukasz Kubot muszą zaryzykować, iść na 100 procent. Piekielnie trudne zadanie

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 5:3

Mieliśmy wielką szansę na wyrównanie stanu w meczu, ale po walce w dziewiątym gemie Rosjanie wygrywają przy swoim serwisie. Nadal bez przełamania... To był być może kluczowy gem

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 4:3

Niestety przegrywamy tego gema i sytuacja jest trudna

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 3:3

Piękny gem, Kubot wygrywam nam gema do zera. Nowe piłki zrobiły robotę.

• Dwa najważniejsze gemy teraz, jak chcemy myśleć o półfinale

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 3:2

Ależ to było wojna. Polacy znowu byli o krok od przełamania, ale znowu nie dają rady. Karacew kończ uderzeniem ponad 200 km/h, a Iga Świątek nie była w stanie tego skontrować.

Wygrywamy gema do zera przy serwisie Igi Świątek! Nadal walczymy w tym meczu, czasu na odrobienie strat sporo. Musimy to wykorzystać

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 3:1

Aj niestety było bardzo blisko, ale Rosjanie wygrywają gema. Jaka szkoda, że nie udało się przełamać Rosjan, bo było bardzo blisko. Musimy gonić i przegonić Rosjan, by doprowadzić do super tie-breaka

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 2:1

Przełamanie w serwisie Łukasza Kubota. Wreszcie wygrywamy gema przy jego podaniu. Aj czemu tak nie było w pierwszym secie przy 4:4.

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 2:0

Niestety Rosjanie powiększają przewagę przy swoim serwisie. Polak wyrzucił return i jest gem dla Rosjan

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4, 1:0

Niestety, Wiesnina "upolowała" Kubota. Zaczynamy bardzo źle, od przełamania dla Rosjan

• Zaczynamy drugiego seta

• Pierwszy set zaczął się kapitalnie dla polskiej pary. Świątek i Kubot wygrali swojego gema, chwilę później przełamali Rosjan, a potem dołożyli kolejnego gema przy swoim serwisie. Niestety przy 3:0 obudzili się Rosjanie, którzy na początku mieli sporo problemów m.in z komunikacją.

U nas przestał zaś funkcjonować serwis, szczególnie Łukasza Kubota, który stracił go dwa razy. W tym w decydującym momencie przy stanie 4:4. W 11 gemie Rosjanin Karacew serwował wręcz wyśmienicie. Zaliczył aż trzy asy i wydatnie pomógł swojej parze w wygraniu całego seta po blisko 45 minutach walki.

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 6:4

Niestety! Kapitalne serwisy Karacewa załatwiają sprawę w tym gemie i Rosjanie wygrywają seta. A było tak pięknie

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 5:4

Niestety! W decydującym momencie tracimy serwis! Serwis Kubota drugi raz przełamany. Bardzo trudne położenie w tym secie

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 4:4

Chyba najbardziej zacięty gem w tym meczu. Niestety, Rosjanie wygrywają przy swoim podaniu, choć już zaczęło robić się dla nich niebezpiecznie

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 3:4

Świetne serwisy Igi Świątek! I Polacy znowu na prowadzeniu, szkoda tych trzech gemów straconych z rzędu, ale najważniejsze, że się nie załamali! Gema świetnie przy siatce kończy Łukasz Kubot.

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 3:3

Rosjanie weszli na poziom, jakiego spodziewaliśmy się od początku. Tym razem gem bez straty punktu i niestety mamy już remis

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 2:3

Co to była za wojna tym gemie! Niestety Rosjanie przełamują Polaków. Ten gem był popisem Wiesniny i Karacewa, który de facto dał kluczowy punkt, gdy idealnie "zawinął nadgarstkiem" i w jednej piłce zagrał tak, że była nie do wyciągnięcia

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 1:3

Ależ było blisko do tego, żeby było jeszcze lepiej, ale przepiękną akcję wygrali Rosjanie. Po chwili wygrali gema i otwierają swoje konto w tym meczu.

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 0:3

Było niebezpiecznie, już 0:30, ale kapitalne serwisy Igi Światek i świetna gra Łukasza Kubota dają nam kolejnego gema! Zaczęło się znakomicie. Milowy krok do wygrania seta.

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 0:2

Polska para przełamuje faworytów! Kapitalny gem, świetny Kubot, który świetnie wykończył akcje na 40:15. Zaczynamy wspaniale

• Wiesnina / Karacew - Świątek / Kubot 0:1,

Brawo dla polskiej pary. Iga Świątek i Łukasz Kubot dobrze otwierają mecz. Wygrany gem serwisowy Polaków, gdy serwował Kubot

• Zaczynamy mecz

• Iga Świątek i Łukasz Kubot już są na rozgrzewce

• Przed naszą parą niezwykle trudne zadanie, bo zagrają z dużo lepszą parą. Ale pokonanie Rosjan oznacza, że Kubot i Światek będą już tylko krok od medalu

• Początkowo mecz miał być rozegrany na korcie numer 4, ale organizatorzy przesunęli go na kort numer 2. Dlatego Polacy wyjdą na kort przed godziną 14.

• Rywalami Igi Świątek i Łukasza Kubota w czwartkowym ćwierćfinale będą Rosjanie - Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew, którzy w swoim pierwszym meczu w Tokio ograli bez straty seta francuski duet Kristina Mladenović - Nicolas Mahut. Rosyjska para doszła niedawno do finału wielkoszlemowego Roland Garros.

• Iga Świątek i Łukasz Kubot nie mają chwili wytchnienia. Już kolejnego dnia po wyeliminowaniu Francuzów - Fiony Ferro i Pierre'a-Hugesa Herberta zagrają kolejne spotkanie w mikście. W ćwierćfinale ich przeciwnikami będą Rosjanie - Jelena Wiesnina i Asłan Karacjew