Rio 2016. Ręczni przegrywają brąz! [Zapis relacji LIVE]

25 : 31

• niedziela, 21 sierpnia 2016
  • 60. min.

Koniec. No koniec no. Nie ma medalu, jest wyraźna porażka, jest chyba też, czegokolwiek by nie zaklinali komentatorzy w telewizji, jakiś moment kryzysowy i przełomowy, i może nie jest to best way to say goodbaye, no ale dziękujemy chłopakom za walkę, Wam za emocje, Niemcom za lekcję szczypiorniaka i w smętnych nastrojach, z nosem na kwintę, żegnamy się z turniejem olimpijskim.

• KONIEC MECZU

60. min.

24:31.

O mamo, no to już jest dramat, desperacja i dekadencja, już gubimy piłkę i nawet jej nie szukamy, już Niemcy świętują, już koniec mistrzostw, do widzenia!

• 58. min.

24:31. No to jeszcze Wiencek nam dosadził na pożegnanie.

• 58. min.

24:29. A potem Gensheimer. Znów pięć. A minut - dużo mniej niż pięć. O, już sześć. Sześć bramek do zrobienia w trzy i pół minuty, damy radę?

• 56. min.

24:28.

No piękna teraz interwencja Wyszomirskiego, zatańczyła mu piłka na ręce jak w gimnastyce artystycznej (powinien rozważyć karierę, to wiemy nie od dziś), a potem Daszek!

• 56. min.

23:28.

Jachlewskiii... nie, nie ma bramki! Czas ucieka, wieczność czeka.

• 53. min.

23:28.

Dwie minuty dla Reichmanna i niech ta informacja Wam osłodzi to, co osłodzić jest bardzo trudno, czyli że znowu mamy pięć bramek straty.

• 53. min.

23:27.

Sześć minut, cztery gole, to się da zrobić, ruszamy! Ale gubimy piłkę, dlaczegooo?! Jak można!?

• 53. min.

23:27.

Jeszcze czteryyyy! Daszek!

• 53. min.

22:27.

Kuhn trafia, Lijewski szybko odpowiada. Pięć bramek straty.

• 53. min.

21:26.

Jeeeeest! Lijewski rzuca na pustą bramkę, piłka nigdy nie leciała tak długo i plum! Mamy oczko!

• 51. min.

20:26.

Dwie minuty kary dla Strobela, Lijewski rzuca się do ataku, ale teraz fantastycznie broni Wolff!

• 51. min.

20:26.

Weinhold strzela, Wyszomirski broni, rzuca się ofiarnie po zbiórkę Krajewski, wyciera sobą parkiet, ale niestety, piłka dla Niemców i oni strzelają gola na 26.

• 49. min.

20:25.

Kuhn obroniony! Jedziemy z kontrą! Krajewski - za lekko, ach, szkoda!

• 49. min.

20:25.

I nieemaaaaa bramki Gensheimera! Ale bramki Jurkieiwcza też nie, bo padł na linii i się nie podnosi.

• 47. min.

20:25.

I jeszcze raz Jurkiewicz! Remontadujemy!

• 47. min.

19:25.

No w końcu! Jurkieiwcz w krótki róg. Jeszcze tylko sześć.

18:25.

Ale to trener Niemców prosi o czas.

• 44. min.

18:25.

Kuhn obija słupek. Ale słuchajcie, skoro Niemcy strzelili siedem bramek z rzędu to my nie strzelimy? Ooo, patrzcie, jaką mamy celność, Daszek trafił bramkarza w piętę. Ale oto Wyszomirski broni karnego! I to jak! Mamy piłkę, a to pierwszy krok do odrobienia strat.

• 44. min.

18:25.

To tylko siedem bramek, widzieliśmy nie takie rany i chłopaki z tego wychodzili... Ooo, a teraz Wiencek bardzo brutalnie zaatakował Jurkiewicza, powędrował na ławkę. Daszek nie strzelił, na pocieszenie Weinhold też nie.

• 42. min.

18:25.

Strata, kontra, Reichmann!

• 42. min.

18:24.

Syprzak trafia, potem Wyszomirski broni, potem Wiede trafia, potem Syprzak dostaje karę za faul na Wiedem, który leży na parkiecie i zwija się z bólu.

• 41. min.

17:23. Szmal w naszej bramce i pokonany na dzień dobry z karnego. Przyłapaliśmy się na myśli, że dobrze, że nie siatkówka, bo byłyby zaraz piłki setowe dla Niemców.

• 40. min.

17:22. Nooooo jak gramy skrzydłami to od razu jest lepiej! Jachlewski!

• 40. min.

16:22. Krajewski rzuca z karnego! Nie pomogła tym razem Niemcom zmiana bramkarza. A potem Pekeler dopuszczony przed samą twarz Wyszomirskiego, patrzy mu w oczy, rzuca między nogi, ech!

• 39. min.

15:21

Ślicznie Wyszomirski! Ale Niemcy utrzymują się przy piłce i Weinholdowi udaje się pokonać Piotrka. A potem jeszcze Reichmann i jest tak smutno i beznadziejnie, że aż nie wiadomo co pisać. I jeszcze gramy w osłabieniu, z pustą bramką.

• 37. min.

15:18

Weinhold trafia, a Jurkieiwicz jeszcze w gratisie dwie minuty kary. Rozpadało się za oknem, mrok w naszych sercach, od pięciu i pół minuty, od sześciu, nie rzuciliśmy bramki i tylko smutek i zniechęcenie iii... Krajewski! Wreszcie! 15. bramka!

• 32. min.

14:18

Wiencek trafia, Bielecki nie trafia - no to chyba nie jest jego najlepszy dzień, Wolff broni to dość efektownie, atakujemy, Lijewski trafia ale znowu nieuznana bramka! To ile musimy rzucić żeby nam w końcu zaliczyli?

• 32. min.

14:17

Niemcy z rzutu wolnego po faulu na Druxie, Niemcy długo konstruuuja atak, strzelają, Wyszomirski broni, a my idziemy szbciutko z akcją i Kuuus! Trafiamy! Ech, ale sędziowie tego nie uznają.

• 32. min.

14:17

Zaczęliśmy drugą połowę. dobra wiadomość jest taka, że Niemcy nie strzelili, jeszcze lepsza, że Lijewski tak!

• 29. min.

Generalnie pierwszą połowę można by opowiedzieć za pomocą nieregularnej sinusoidy: najpierw było źle, potem dobrze, potem bardzo źle, potem nieźle, a na końcu tak sobie, ale raczej źle. Bo Polacy nie potrafią wykorzystać przewagi, przedrzeć się przez niemiecką obronę, nie używają skrzydeł, no i zasadniczo - przegrywają. Ale przed nami jeszcze druga połowa, otrzyjcie łzy płaczący, zrobimy im jakąś Somosierrę!

• 29. min.

13:17 No to jeszcze raz Kuhn! Jaka bomba! Ale też jeszcze raz Lijewski! No i jeszcze Reichmann - rozwiązał się worek z bramkami w końcówce pierwszej połowy, szkoda, że turlają się one bardziej w naszą stronę. Przerwa!

• 29. min.

12:15 Wet za wet! Wreszcie szybki atak i mocna odpowiedź. Na gol Kuhna odpowiadamy golem Wiśniewskiego.

• 29. min.

11:14. Lijewski wreszcie! Pierwsza jego bramka w tym meczu! A Wyszomirski broni strzał Lemkego. Ale piłka dla Niemców.

• 28. min.

10:14. Lijewski po bloku. Ech! Nie mamy skrzydeł, ani husarskich, ani metaforycznych, ale najgorzej, że tych boiskowych zupełnie nie. I idzie kontra Niemców i kończy się tak, jak powinna, czyli bramką Geinsheimera.

• 25. min.

10:13. Weinhold się przedziera, omija naszych obrońców, pokonuje Wyszomirskiego, wszystko to bardzo ładne. Bielecki, Lijewski, Syprzak zderzają się, zaplątują, padają - tylko rzut wolny dla nas.

• 25. min.

10:12. Dwie minuty dla Druxa. Dobre i to. I wykorzystujemy to, w końcu! Jurecki! Po podaniu Bieleckiego.

• 25. min.

9:12. I jeszcze raz Reichmann! Znów po kontrze! Jak ładnie - doceniamy przez zaciśnięte zęby.

• 25. min.

9:11. Ach! Polacy zrobili bardzo ładną hokejowo-zamkową tiki-takę, ale wszystko skończyło się beznadziejnym, w zasadzie podaniem, do niemieckiego bramkarza i bezwzględną kontrą rywali. Reichmann nie ma litości.

• 24. min.

9:10. Faul Niemców w ataku, Jurkieiwcz ciągle cierpi po starciu z Druxem, musi sobie odpocząć, tymczasem Lijewski ze skrzydłaaaaaa... słupek!

• 23. min.

9:10. No wreszcie! Jurecki przerywa polską suszę.

• 22. min.

8:10. Weinhold zasadza nam gwoździobombę, Wyszomirski bezradny, Niemcy strzelają 5. gola z rzędu.

• 22. min.

8:9. Dwie minuty kary dla Lemkego! I Polacy przy piłce i wypadałoby teraz strzelić gola, ale wiadomo, że gra w przewadze nie ejst naszą najmocniejszą stroną, więc Krajewski pada na obrońcę, nie gramy skrzydłami, nie ma bramki, jest strata.

• 20. min.

8:9. Drux pada w polu karnym, a piłka też i pada i nawet W-pada do naszej bramki.

• 18. min.

8:8. Rzut karny dla Polaków! Bielecki na 7. metrze, Niemcy zmieniają bramkarza, teraz Heinvetter i on broni! Ajj! Jaki żal i szkoda!

• 18. min.

8:8. Drux strzela z lewej, już tylko punkt przewagi nam został, a teraz nieuznany gol Wiśniewskieo, po tym idzie Gensheimer i Niemcy remisują.

• 16. min.

8:6. Krajewski nie trafia, Wyszomirski broni rzut Weinfelda, Polacy przy piłce. Bielecki posyła bombę, ale obok słupka!

• 16. min.

8:6. Rzut karny dla Niemców. No i niestety - bramka. Gensheimer.

• 15. min.

8:5. Daaaaszek! Jaki rajd! Jak pięknie! Aż trener Sigurdsson prosi o czas.

• 13. min.

7:5. Jachleeeeeeeewski! Po pięknej asyście Lijewskiego! Ależ gol! A Krajewski to poprawia! Między nogami Wolffa! Jak ładnie!

• 13. min.

5:5. Kus blokuje Wiedego, a asekuruje go Wyszomirski. Polacy spokojnie, na chodzonego, Niemcy wysoko w obronie, nieustępliwie, Lijewski poniewierany bezlitośnie, aż musi sobie trochę wypocząć i wchodzi Szyba.

• 12. min.

5:5. Kuhn nie trafia, Daszek zmyka na skrzydło, strzela pod nogami Wolffa, ale tylko w poprzeczkę!

• 11. min.

5:5. Bielecki w drugie tempo i bum!

• 11. min.

4:5. Jachlewski na ławce kar, nasza bramka pusta, więc stosujemy metodę najlepszej obrony, czyli atak i teraz to my mamy karnego! A Lemke żółtą kartkę.

• 11. min.

4:5. Aaaaj, gra pasywna, Bielecki rzuca jakoś tak dziwnie do nikogo, Niemcy lecą z kontrą, na szczeście też nie trafiają, na nieszczęście - będzie karny. I Gensheimer trafia bez pudła i pardonu.

• 9. min.

4:4. To będzie trudne. Wiencek rzuca na wyrównanie dla Niemców.

• 9. min.

4:3. Odpowiadamy szybko i podwójnie! Krajewski i Krajewski i znów prowadzimy!

• 8. min.

2:3. W Wyszomirskiego rzuca Hafner, potem strata Lijewskiego, Niemcy biegusiem pod naszą bramkę i - klops! Przegrywamy już.

• 7. min.

2:2. Aaach! Jaka śliczna kontra, jaki piękny rajd sam na sam Jachlewskiego i tylko poprzeczka!

• 5. min.

2:2. No i po prowadzeniu - Wiede rzuca na wyrównanie.

• 5. min.

2:1. Ajjjj! Pierwsza bramka dla Niemców - Drux. Czy(m) odpowiemy? Jachlewskim, ale nieskutecznym.

• 3. min.

2:0. A Hafner nie trafia! Krajewski też nie, potem broni Wyszomirski robiąc Niemcom klasycznego Neuera, mamy piłkę, zaczynamy akcję. Lijewski zatrzymany, Daszek faulowany, my ciągle w ofensywie, Krajewski przedziera się i jeeeeest goool!

• 2. min.

1:0. Bielecki trafia!

• 2. min.

0:0. Zaczynają Polacy bardzo ostrożnie, powoli, Bielecki do Lijewskiego i tracimy piłkę, Jeszcze raz,na skrzydło, Niemcy stawiają twarde warunki, blokują, zapierają się - nie ma bramki. Jeszcze przedziera się Lijewski iii... będzie karny!

• 1. min.