Australia - Polska, czyli Polaków droga do Rio Z Czuba i na żywo

• niedziela, 05 czerwca 2016
  • KONIEC MECZU

Koledzy podrzucają Piotra Gacka, który - wiadomość nieoficjalna - kończy właśnie karierę. A my, i jest to wiadomość jak najbardziej oficjalna, kończymy turniej w Japonii wygraną z Australią. Kończymy z awansem na igrzyska Olimpijskie w kieszeni, z jedną tylko porażką (z dzielnym Iranem) na koncie, w dobrych humorach i pełni nadziei, choć była to trochę droga przez mękę, te wszystkie poranki, te wszystkie pięcio- i czterosetowe horrory... Dziękujemy za udział w relacji, tej i poprzednich i widzimy się w Rio, a jeszcze wcześniej - w Łodzi, na Lidze Światowej.

• 25:27

Zatrzymujemy Robertsa, znów mamy meczową i blok Konarskiego! I Wygrywamy!

• 25:24

Ach, blok australijski! Zatrzymany Konarski! I teraz zamiast naszej meczowej - setowa dla Australii, wcześniej przerwa dla Antigi.

• 24:24

Nowakowski serwuje i... nie, jeszcze nie serwuje, bo jeszcze Australijczycy proszą o challenge, ale w jakiej sprawie? Aha, czy było przekroczenie linii, ale nie było, ciągle mamy piłkę meczową i Nowakowskiego na zagrywce.... ach, wybronili się Australijczycy.

• 23:24

Zacięta końcówka seta, challenge na korzyść Australijczyków, remis, Konarski nabija jednak blok na ut i będziemy mieć piłkę meczową. JEszcze Możdżonka wpuszczamy.

• 21:21

Wychodzimy na prowadzenie po kontrze Konarskiego! Utrzymać panowie, utrzymać! No ale nie serwisem w siatkę, panie Konarski!

• 20:20

Konarski serwuje, Carroll zablokowany, trener Antiga prosi o sprawdzenie, bo sędziowie uznali, ze był aut. Nie mieli racji, więc wychodzimy na remis.

• 20:19

Zingel dokłada asa do australijskiej przewagi i marzenia o szybkich trzech setach rozpływają się w porannej mgiełce.

• 18:16

Australijczycy zabrali się do pracy, no oczywiście, tak wynikało choćby z samego prawa Murphy'ego, trzy sety w niedzielny poranek? Zapomnijcie. Trener Antiga prosi o czas.

• 15:16

Po ślicznej grze i czteropunktowej przewadze został jeden punkt śladu, a teraz Australijczycy doprowadzają do remisu. Konarski atakuje żebyśmy na drugiej technicznej mieli prowadzenie.

• 10:13

Konarski pięknie z drugiej linii, potem zacięta akcja, fantastyczne rozegranie Łomacza, efektowna krótka i trener Australii z wrażenia prosi o przerwę.

• 8:9

Skuteczny ataka Zingela, ale jeszcze lepszy atak Szalpuka z drugiej linii. Bieniek na zagrywce, ale potem podójne odbicie Szalpuka nie uszło uwagi sędziego.

• 6:8

Ogarnęliśmy się trochę i prowadzimy na przerwie technicznej.

• 6:5

No no, to się Australijczycy trochę zdenerwowali końcówką poprzedniego seta i teraz idą z nami łeb w łeb, a nawet wyszli właśnie, po zaciętej wymianie, na prowadzenie.

• 1:1

Zaczynamy trzeciego seta! Na razie po jednym.

• 15:25

Bieniek! I Kończymy drugiego seta!

• 14:24

Dwie pierwsze poszły na zmarnowanie, prz czym co do drugiej, to jeszcze sprawdzamy, ale piłka dla Australijczyków.

• 24:13

No i piłki setowe, w dużych ilościach, dla Polaków.

• 12:22

Kiwka Łomacza, nonszalancja, swoboda, wakacje, dziewięć, nie przepraszam, dziesięć punktów przewagi.

• 10:17

Piotr Nowakowski! Bum! W wesołych nastrojach zmierzamy ku końcówce seta, ale trener Australijczyków ciągle coś zmienia i próbuje i bierze drugi czas.

• 9:16

Carrol atakuje a antenkę i na drugiej technicznej prowadzimy siedmioma punktami!

• 9:15

I mylą się Australijczycy, na potwierdzenie czego żądamy challenge'u, i prowadzimy już najwyżej w meczu - pięcioma punktami!

• 8:12

As serwisowy Bieńka! Trener Australii prosi o czas!

• 8:11

Konarski po bloku w aut. Bieniek serwuje, szarpana akcja, długa wymiana, kontra i Edgar atakuje w aut!.

• 8:9

Szalpuk serwuje daleeeeko a w aut, a potem Buszek dlaeko w aut atakuje i zostaje nam jeden punkt przewagi.

• 5:8

Grzegorz Łomacz dwoi się i troi, rozprowadza piłki, teraz serwuje, sędzia puszcza nieczyste odbicie Australijczyków, ale Buszek w roli oliwy sprawiedliwej daje nam prowadzenie na drugiej technicznej.

• 4:6

Polacy szybko wyszli na prowadzenie, Australijczycy nie ustępują. Zdobywają dwa punkty po swoich zagrywkach, ale wtedy wchodzi Szalpuk z drugiej linii i bum!

• Zaczynamy drugiego seta! Pierwszy punkt dla Australijczyków, drugi dla nas!

• 21:25

Szalpuk kończy pierwszego seta!

• 21:24

Przed piłkami setowymi jeszcze przerwa dla trenera Australii.

• 21:24

Atak Buszka po bloku odbił się takim echem w naszej redakcji, że aż wydawca wyłączył prąd. Kiedy my miotaliśmy się w plątaninie kabli i listew Polacy spokojniutko budowali przewagę ładnie blokując, błyskotliwie atakując i czasem psując zagrywki, a wróciliśmy akurat na piłki setowe dla Polaków.

• 13:16

Już trzy bo poprawiamy asem serwisowym i prowadzimy na drugiej technicznej!

• 13:15

Znów remis. Sytuacja napięta jak na meczu pomiędzy mat-fizem a biol-chemem w naszym liceum. Wygrywamy kolejną długą akcję trochę fuksem, po farfoclowatym spadku piłki na drugą stronę, a nasi chłopcy cieszą się szczerze i entuzjastycznie. Potem jednak precyzyjny atak Edgara po skosie, Szalpuk nadziewa się na blok, ale się broni, potem kontra i blok Szalpuka! Dwa punkty przewagi!

• Wychodzimy w końcu na prowadzenie, ale Australijczycy szybko remisują, na co Konarski radzi sobie z potrójnym blokiem Australijczyków. Buszek serwuje, ale potem już punktują Australijczycy.

• 8:6

Świetna teraz krótka Mateusza Bieńka, w nagrodę Szalpuk idzie na zagrywkę i robi z nią bardzo złe rzeczy. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzą Australijczycy.

• 7:5

Polacy w składzie mocno fantazyjnym i na granatowo, Australijczycy nastawieni na walkę o honor i to oni ciągle utrzymują się na prowadzeniu, mimo melodyjnego "Polacy, gramy u siebie" jakie rozlega się w hali.

• 4:2

Zaczyna się od zaciętej wymiany w wakacyjnej atmosferze - idziemy łeb w łeb, przy czym to Australia punktuje, a my gonimy.

• Gramy!

• Przed meczem minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego niedawno trenera Andrzej Niemczyka.

• Jeśli nie możecie oglądać meczu z Australią, bo jest niedziela, ósma rano, to możecie chociaż śledzić, z łóżka i spod kołdry, naszą relację na swoim telefonie komórkowym, dzięki aplikacji Sport.pl Live na smartfony z Androidem i Windows Phone oraz iPhone'y. Aplikacja jest darmowa, jak niedzielne poranki i strasznie fajna.

Wszystkie wersje aplikacji znajdziecie tu.

• Awans do Rio mamy w kieszeni, to jeszcze tylko mecz z Australią i wakacje.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy do Rio 2016. Dawid Konarski: my już w Tokio gramy towarzysko

- My już gramy w Tokio towarzysko, a każdy mecz trzeba wykorzystać jako trening pod główny cel, jakim jest medal olimpijski - powiedział atakujący polskiej reprezentacji siatkarzy Dawid Konarski po porażce z Iranem 1:3 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk. W niedzielę mecz z Australią, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 8.40.