Londyn 2012. Meksyk lepszy od Brazylii w finale turnieju piłkarskiego

• KONIEC MECZU

92. min.

Koniec meczu! Meksyk wygrywa z Brazylią 2:1!

• 91. min.

Gooooooolaaaaa nie ma.... Hulk fantastycznie dośrodkował do Oscara a ten stojąc dwa metry od bramki uderza głowa nad poprzeczką. Ależ pudło!

• 91. min.

Brazylijczycy dośrodkowują w pole karne, a Meksykanie wybijają. Ależ nerwy!

Gooool! Hulk wychodzi sam na sam, strzela technicznie między nogami bramkarza i daje nadzieje Brazylii. Do końca 120 sekund!

• 87. min.

Z boiska schodzi Peralta. Publiczność wiwatuje, a sam piłkarz już wie, że tego meczu Meksyk nie może przegrać.

• 81. min.

A tak na drugiego gola Peralty zareagował Neymar...

• 81. min.

Brazylijczycy w natarciu. Ale Meksykanie odbijają wszystkie strzały, niczym krążki dobrzy obrońcy hokejowi.

• 81. min.

Brazylijczycy już się maksymalnie otworzyli, przez co Meksykanie byli bliscy zdobycia kolejnej bramki z kontrataku. Peralta zamiast podać w dogodnej sytuacji do kolegi zakiwał się i stracił piłkę.

• 75. min.

Goooool! Peralta po raz drugi! Kapitalne uderzenie głową napastnika Meksyku. Czy Brazylia po tym ciosie zdąży się jeszcze pozbierać?

• 71. min.

Alexandre Pato zmienia Sandro. Dwadzieścia minut do końca.

• 69. min.

Znów dobra sytuacja Meksyku. Fabian strzela głową tuż nad poprzeczką. Piłka poturlała się po górnej siatce.

• 69. min.

Piłka w siatce! Meksykanie się cieszą.... ale sędzia gwiżdże. Gol Peralty nieuznany, był na spalonym.

• 64. min.

Leandro Damiao nie może się dzisiaj wstrzelić. Tym razem bardzo niecelne uderzenie głową po dośrodkowaniu z rożnego Oscara.

• 58. min.

Co za sytuacja! Sam na sam z brazylijskim bramkarzem wyszedł Fabian, piłkę odbił Gabriel, ale Fabian postanowił uderzyć ją na pustą bramkę z powietrza przewrotką. Strzelił wyśmienicie, piłka leciała, leciała i... odbiła się od poprzeczki. Ależ pech!

• 55. min.

Kolejna próba Neymara, kolejna niecelna. Piłka po jego strzale przeszła - tak na oko - z sześć metrów ponad bramką.

• 55. min.

Neymar drybluje jak szalony. Z jednej strony ogląda się to wyśmienicie, z drugiej - było jasne, że nie okiwa pięciu rywali na metrze. I faktycznie, stracił piłkę.

• 50. min.

Kolejna świetna akcja Brazylijczyków, ale Neymar był na minimalnym spalonym.

• 50. min.

Kapitalna sztuczka w środku pola Neymara, ale nic to nie dało, po chwili został powstrzymany.

• 49. min.

Hulk uderza mocno na bramkę, ale jego strzał został zablokowany. Po chwili Neymar próbuje swoich sił, ale strzela niecelnie. Mocny początek Brazylii.

Zaczynamy drugą połowę. Hulk rozpoczął rajd, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Reyesa, za co Meksykanin otrzymał żółtą kartkę.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Meksyk prowadzi z Brazylią 1:0 po bramce Peralty w 30. sekundzie meczu.

• 45. min.

I jeszcze jedna akcja Brazylii. Neymar uderza z dystansu minimalnie obok lewego słupka meksykańskiej bramki.

• 41. min.

Dobra akcja Marcelo, który podał prostopadle do Neymara. Ten dośrodkował w pole karne, piłkę wybili obrońcy, ale tak niefortunnie, ze piłka spadła na głowę Hulka. Zmiennik Alexa Sandro uderzył doskonale, ale futbolówkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę wyłapał Corona.

• 39. min.

Brazylijczycy wyraźnie się rozkręcili. Stojący tyłem do bramki Damiao odegrał futbolówkę do wbiegającego Marcelo, ale ten uderzył zewnętrznym podbiciem obok słupka.

• 37. min.

Ależ wejście Hulka! Kropnął z dystansu i Corona odbił futbolówkę z najwyższym trudem, dobitka najskuteczniejszego na turnieju Leandro Damiao nieudana.

• 37. min.

Najlepsza dotąd sytuacja dla Brazylii. W pole karne wpadł z piłką Oscar, ale dośrodkował po ziemi niecelnie.

• 32. min.

Trener Brazylijczyków się niecierpliwi. Za Alexa Sandro wchodzi Hulk.

• 30. min.

Szansa dla Meksyku. Fabian miał trochę wolnego miejsca na 18. metrze, ale uderzył, jak Janikowski w NFL, wysoko nad poprzeczką.

• 30. min.

Nic na razie nie wychodzi Brazylijczykom. Klepią, klepią i ostatnie podanie zwykle kończy się złapaniem piłki przez bramkarza rywali.

• 21. min.

A tak wyglądała radość Meksykanów po zdobyciu gola:

• 19. min.

Groźna sytuacja Brazylijczyków, ale Oscar strzela nie dość, że zbyt lekko, to jeszcze w sam środek bramki rywali.

• 18. min.

Rzut wolny dla Meksyku. Chavez próbował strzelać bezpośrednio z dwudziestu metrów, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• 7. min.

Brazylijczycy rzucili się do odrabiania strat, ale na razie nic z ich akcji nie wynika. Po dośrodkowaniu Neymara Thiago Silva uderza główką wysoko ponad poprzeczką.

• GOOOOOOL

1. min.

GOOOOOOL! Peralta po błędzie obrony "Canarinhos" zdecydował się na strzał zza pola karnego! Piłka trafiła do bramki w 28 sekundzie! Meksyk prowadzi 1:0!

• PILNE

1. min.

Rozpoczęli!

• Czy w Londynie jest reprezentacja, która może pokonać "Canarinhos"? Jako ostatni staną przed tym wyzwaniem Meksykanie. Brazylijczycy wygrali wszystkie pięć dotychczasowych spotkań, a Meksykanie zremisowali z Koreą Południową i potrzebowali dogrywki, aby pokonać reprezentację Senegalu. Czy znów zobaczymy brazylijski taniec radości?