Vancouver 2010. Półfinał hokeja: Amerykanie zdemolowali Finów

W pierwszym półfinale olimpijskiego turnieju hokeja mężczyzn reprezentacja USA zdemolowała Finlandię 6:1. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej tercji. Drugi półfinał Kanada-Słowacja o 3:30 polskiego czasu. Relacja na żywo na portalu Sport.pl

To miał być wyrównany półfinał. Dwie równorzędne drużyny, które przegrały półfinały dwóch ostatnich igrzysk: USA u siebie w Salt Lake City z Kanadą, Finlandia w Turynie ze Szwecją. Piątkowy mecz trwał właściwie do trzeciej minuty, wtedy padła pierwsza bramka dla USA.

USA - Kanada w finale hokeja! Będzie rewanż za finał igrzysk w Salt Lake City A później następne. Kanonadę rozpoczął Ryan Malone, później trafiali kolejno: Zach Parise (7.), Erik Johnson (9.), dwa razy Patrick Kane (11., 13.) i Paul Statsny (13.). Znany hokejowy dziennikarz "Sports Illustrated" Allan Muir, który blogował na żywo z hali napisał: "Trzymajcie nogę na gazie i nie pozwólcie Finom podnieść się z ziemi". Trudno o to nie było, bo takiej pierwszej tercji chyba mało kto się spodziewał, a już na pewno nie hokeiści Fińscy i ich trener.

- Wciąż trwa przerwa. Pertraktacje Finów z Amerykanami na temat polubownego zakończenia meczu i wymazania pamięci wszystkim widzom mogą się przedłużyć - pisał w przerwie nasz serwis Z Czuba . Gdy druga tercja w końcu się rozpoczęła, sytuacja w meczu zbytnio się nie zmieniła. Finlandia zaczęła sporadycznie atakować, ale tylko dlatego, że Amerykanie trochę odpuścili grę w obronie.

W trzeciej tercji z lodu też wiało nudą. Przygnębieni Finowie nie mieli chyba już sił psychicznych, żeby poderwać się do walki, Amerykanie oszołomieni byli jeszcze atomowym początkiem. Kibice bawili się świetnie, o dziwo Fińscy także.

W samej końcówce honorowego gola dla Finlandii zdobył Antti Miettinen, ale występ jego drużyny to chyba tylko "kropka nad i" kiepskiej wyprawy całej fińskiej reprezentacji olimpijskiej do Vancouver.

Amerykanie się cieszą i czekają na swojego finałowego rywala.

Kanada w drodze po złoto?

O godzinie 3:30 drugi półfinał, w którym zmierzą się gospodarze Kanadyjczycy ze Słowakami. Na portalu Sport.pl relacja na żywo z tego meczu.

Wszystko o igrzyskach - Vancouver 2010 na Sport.pl ?