Vancouver 2010. Kraksa niemieckich bobsleistek na "torze śmierci"

Bezpieczeństwo toru bobslejowego w Whistler po raz kolejny zostało zakwestionowane po spektakularnej kraksie, która zdarzyła się doświadczonej niemieckiej załodze.
Wystraszeni bobsleiście rezygnują ze startów »

Mistrzynie Europy Cathleen Martini i Romy Logsch straciły kontrolę nad swoim bobem w finałowym przejeździe. Po trzech niezadowalających przejazdach, które dawały im dopiero czwarte miejsce, Niemki postanowiły dać z siebie wszystko by wskoczyć na pozycję medalową.

Logsch, która razem z partnerką została za ten wypadek zdyskwalifikowana, mówiła później - W takiej sytuacji nie myśli się o straconym medalu. To staje się zupełnie drugorzędną kwestią.

Martini, będąca pilotem pojazdu, straciła jednak nad nim kontrolę na jedenastym łuku i w efekcie bob przewrócił się na bok. Logsch, będąca hamulcową, spektakularnie z niego wyleciała, a Martini uderzyła głową w lód. Pierwsza doznała poparzeń na ramieniu, , druga zaś na łokciu. - Mówimy o prędkości około 140 km/h i twardym lodzie. To musi parzyć - mówiła po wszystkim Logsch, która skręciła także staw skokowy.

Przyczynę kraksy starał się wyjaśnić dyrektos sportowy reprezentacji Niemiec. - Takie sceny zatrzymują dech w piersiach. Wydaje mi się, że to był błąd w prowadzeniu na jedenastym łuku. Cathleen zareagowała zbyt gwałtownie przy wejściu w dwunasty. Powinna była zachować się w takiej sytuacji spokojniej.

Niemki nie były jedynymi, które nie dojechały do końca. Brytyjskiej parze Nicola Minichiello i Gillian Cook podobny wypadek zdarzył się w trzecim przejeździe.

Ostatecznie w zawodach dwójek zwyciężyła kanadyjska para Kaillie Humphries i Heather Moyse, drugie były ich rodaczki Shelley-Ann Brown i Helen Upperton. Brąz przypadł w udziale Amerykankom Erin Pac i Elanie Meyers.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Trzynasty dzień igrzysk Z czuba i na żywo »