Vancouver 2010 - Wypadek Petry Majdić. Kim jest rywalka Kowalczyk?

Petra Majdić, która jest główną rywalką Justyny Kowalczyk, uległa groźnemu wypadkowi podczas rozgrzewki przed olimpijskim sprintem na 10 kilometrów. Kim jest jedna z głównych faworytek do medalu?
Czytaj relację z Vancouver 2010 - Z czuba i na żywo »

Majdić urodziła się 22 grudnia 1979 roku w stolicy Slowenii - Lublanie. Od początku swojej kariery biegaczki specjalizowała się w sprincie. W Pucharze Świata piętnaście razy wygrywała zawody, z czego tylko jeden raz była to inna konkurencja niż właśnie sprint.

Na poprzednich olimpiadach nie wiodło jej się zbyt dobrze. Najlepsze miejsce - szóste, zajęła na dystansie 10 kilometrów podczas igrzysk w Turynie, w 2006 roku. W sprincie była ósma. Oprócz tego była jedenasta w biegu łączonym 2x7,5 kilometra oraz czternasta na 30 kilometrów.

Na olimpiadzie debiutowała cztery lata wcześniej, gdy w Salt Lake City była siódma w biegu 2x7,5 kilometra oraz ósma na 10 kilometrów. Wraz z koleżankami z reprezentacji zajęła dziewiąte miejsce w sztafecie 4x5 kilometrów. Najgorszy rezultat uzyskała w biegu na 30 kilometrów - była dwunasta. W sprincie nie startowała.

Największym sukcesem Słowenki jest srebrny medal w sprincie na mistrzostwach świata w Sapporo w 2007 roku. W Pucharze Świata w sezonie 2008/2009 uplasowała się na drugim miejscu - musiała uznać wyższość Justyny Kowalczyk. W sezonie 2006/07 była czwarta. Od sezonu 2007/08 dwa razy z rzędu zwyciężyła w klasyfikacji sprintu.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

Fatalny upadek Petry Majdić - jednak wystartuje »