Vancouver 2010. Pierwsze technoigrzyska w historii

To pierwsze w historii igrzyska olimpijskie, w których tak dużą rolę odgrywają nowoczesne technologie. Twitter i Facebook walczą na noże. Obie firmy kochają igrzyska, a igrzyska odwzajemniają się im tym samym. A jest jeszcze Google.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »

Administratorzy Twittera i Facebooka doskonale zdają sobie sprawę, że impreza tak multimedialna może pokazać użytkownikom prawdziwą siłę portali społecznościowych.

Dziennik "The New York Times" nazwał ich rywalizację prawdziwą olimpijską batalią. To rewolucja, bo po raz pierwszy zawodnicy tak chętnie i tak często komunikują bezpośrednio z kibicami, omijając tym samym tradycyjne media. Twitter stworzył nawet oficjalną, zweryfikowaną listę sportowców, których wpisy są używane przez media jako źródło informacji. Przoduje w tym względzie Apolo Anton Ohno.

Facebook zdominowała piękna narciarka Lindsey Vonn, która może być "Michaelem Phelpsem Vancouver" i gwiazdor snowboardu Shaun White.

- Dzisiaj nasz trening został po raz kolejny odwołany z powodu złej pogody, co było dla mnie dobre. Miałam dzień kompletnie bez jazdy na nartach, tylko terapia i ćwiczenia - pisała na swoim koncie Vonn we wtorek wieczorem kanadyjskiego czasu.

Swoje konto lansuje także Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Za koordynację odpowiada Alex Huot, który stwierdził, że "Vancouver to pierwsze igrzyska mediów społecznościowych".

Pytanie kto zdobędzie złoto.

Google też nie próżnuje i stworzył dla swojej wyszukiwarki internetowej nowe logo, które kojarzy się ze sportem i igrzyskami. To żaden wyczyn, bo podobnie firma postępuje na przykład w święto zakochanych.

Jak informuje magazyn "Fast Company" prawdziwą gratką jest jednak Google Street View Snowmobile, czyli potężny skuter z zaawansowanymi kamerami, który przemierzył kanadyjskie stoki wszerz i wzdłuż. Dzięki temu na przygotowanej specjalnie na igrzyska stronie użytkownicy mogą zwiedzać nie tylko ulice Vancouver i obiekty sportowe, ale także wysoko ulokowane stoki Whistler.

Blondyna kontra reszta świata - Lindsey Vonn »