Vancouver 2010: Majdić stawia wszystko na jedną kartę

Liderka Pucharu Świata w sprincie za wszelką cenę chce zdobyć pierwsze w historii Słowenii olimpijskie złoto w sportach zimowych. Jednak kandydatów do pierwszego miejsca na podium jest więcej. Wśród nich jest Justyna Kowalczyk.
Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Po tym jak Petra Majdić wycofała się z biegu na 10 km techniką dowolną wszystko stało się jasne. Wiceliderka Pucharu Świata chce zachować jak najwięcej sił do walki o zwycięstwo na swoim ulubionym dystansie. Jeśli zwycięży przejdzie do historii swojego kraju jako zdobywczyni pierwszego olimpijskiego złota w sportach zimowych.

Jest też faworytką bukmacherów i ekspertów. Jednak także oni podkreślają, że ogromne szanse na zwycięstwo mają również inne zawodniczki - Aino Kaisa Saarinen, Virpi Kuitunen z Finlandii, Marit Bjoergen z Norwegii, czy polska mistrzyni Justyna Kowalczyk.

Szczególnie, że Majdić nie specjalnie wychodzą duże imprezy. Podczas Igrzysk w Salt Lake City i Turynie nawet nie zbliżyła się do podium. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Libercu w sprincie była dopiero 13 (dwa lata wcześniej w Sapporo wywalczył drugie miejsce, najlepsze w całej karierze).

Słowenka znacznie lepiej radzi sobie w Pucharze Świata. Podczas tych zawodów aż szesnastokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

W zwycięstwo wierzy jednak też Justyna Kowalczyk, która zechce powetować sobie "dopiero" piąte miejsce w biegu na 10 km. Jednak według bukmacherów Polka jest murowaną faworytką dwóch innych biegów: pościgowego na dystansie 2x7,5 km (wygrywa z Marit Bjoergen i Charlotte Kallą) i masowego na 30 km (pokonując Marit Bjoergen i właśnie Petrę Majdić).

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »

Vancouver 2010 na Sport.pl »