Vancouver 2010: Austriaccy skoczkowie nie radzą sobie z presją

PRZEGLĄD PRASY: Z Salt Lake City Austriacy wracali bez medalu, bo źle zaplanowano przygotowania. W Vancouver, przynajmniej w pierwszym konkursie, zawiodła psychika - podaje ?Dziennik?
Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

W Austrii nie milknie burza po porażce Austriaków w olimpijskim konkursie na normalnej skoczni. "Kiedy austriackie gołębie znów staną się orłami?" - grzmiały media. Większość komentatorów zastanawia się czy czasem maszynka do wygrywanie nie zacięła się na dobre. Także, niegdyś rozmowni skoczkowie, dziś jak ognia unikają mediów. Tylko ich trener stara się nie tracić pewności siebie - Krótka pogadanka z psychologiem i wszystko będzie jak wcześniej - przekonuje.

A presja jest ogromna, bo kraj opanował istny szał na punkcie skoków i zawodników. Kibice oczekują zwycięstw, interesuje ich każdy szczegół z życia sportowych idoli. Austriaccy skoczkowie żyją więc jak gwiazdy rocka. Poruszają się po świecie specjalnym autobusem, a ich twarze są jak logo, nieustannie pod obstrzałem fotoreporterów.

Dlatego trzecie miejsce ich gwiazdy Gregora Schlierenzauera przyjęto jak porażkę. - Nie jestem maszyną, tylko człowiekiem - bronił się skoczek. Presji nie wytrzymali również Morgenstern (dwukrotny złoty medalista poprzednich igrzysk), który był ósmy i jedenasty Loitzl.

Podczas pierwszego konkursu Simon Ammann i Adam Małysz przerwali austriackie reality show i jeśli młodzi gwiazdorzy szybko nie nauczą się radzić sobie ze stresem znów będą musieli przełknąć gorycz porażki.

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu.

Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »