Vancouver 2010. Norwegia na razie bez medalu

Po pierwszym dniu igrzysk potęga sportów zimowych - Norwegia - na swoim koncie nie ma ani jednego medalu. W klasyfikacji prowadzą USA przed Koreą Płd. i Holandią. Polska jest szósta dzięki medalowi Adama Małysza.

Norweski skoczek Anders Jacobsen zajął w sobotę dziewiąte miejsce w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni w Whistler. O wiele lepiej spisywał się na treningach, co mogło zwiastować lepszą pozycję. Tom Hilde zajął dwunaste miejsce.

Nie udało się również Harvardowi Bokko, który był norweską nadzieją w zawodach łyżwiarstwa szybkiego na 5000 m. Panczenista ukończył zawody na czwartym miejscu. Rekord olimpijski w tym biegu stanowił Holender Sven Kramer.

Z kolei w biatlonowym sprincie kobiet na 7,5 km Anna Kristin Flatland zajęła dopiero 10. miejsce.

Sytuacja Norwegii może ulec zmianie już dziś wieczorem. W zawodach biatlonowych startuje bowiem faworyt do medalu - Ole Einar Bjoerndalen. Początek biegu o 20.15. Relacja Z czuba i na żywo na Sport.ppl

Reprezentacja Norwegii na igrzyska w Vancouver liczy 99 osób (wliczając drużyny hokeja i curlingu). Do tej pory (1924 - 2006) Norwegia zdobyła 263 medale olimpijskie - 98 złotych, 98 srebrnych i 67 brązowych

Śledź klasyfikację medalową Vancouver 2010  ?