Vancouver 2010. Simon Ammann: Widocznie Ameryka jest szczęśliwa właśnie dla mnie

- W Salt Lake City moja głowa była pusta. Byłem żółtodziobem. Teraz wygrałem jako w pełni świadomy zawodnik. Małysz i Schlierenzauer walczyli wspaniale, ale widocznie musi tak być, że Ameryka jest szczęśliwa właśnie dla mnie - powiedział mistrz olimpijski na normalnej skoczni w Whistler Szwajcar Simon Ammann.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »

Simon Amman w 2002 roku zaskoczył wszystkich, kiedy zdobył dwa złote medale olimpijskie. W sobotę na skoczni w Whistler po raz kolejny okazał się najlepszy. Skoczek opowiada o różnicy pomiędzy sukcesem sprzed ośmiu lat, a tym wczorajszym.

- To nieprawdopodobne uczucie, że dokładnie osiem lat po zwycięstwie w Salt Lake City znów udało mi się zwyciężyć konkurs olimpijski. Byłem na to gotowy, czułem od początku niesamowitą energię i siłę, czułem się znacznie pewniej niż w Salt Lake City. Wtedy byłem niedoświadczonym żółtodziobem, któremu trochę znienacka spadł na głowę wielki sukces. Teraz, wygrałem jako w pełni świadomy własnej wartości zawodnik. Wtedy moja głowa była pusta, teraz musiałem poradzić sobie z naprawdę ogromną presją. Ale wytrzymałem ją do końca - powiedział Szwajcar.

Simon Ammann w superlatywach wypowiadał się o swoich rywalach.

Adam i Gregor walczyli wspaniale, obaj zasłużyli na medale, ale widocznie musi już tak być, że Ameryka jest szczęśliwa właśnie dla mnie. Mam tylko nadzieję, że kiedyś wreszcie zorganizujecie zawody w jakimś ciepłym miejscu, np. w Miami Beach na Florydzie. Na pewno wpadnę! - zakończył skoczek

Srebrna galeria Małysza. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie


Super-blog Vancouver - najciekawsze wpisy dziennikarzy i korespondentów Sport.pl prosto z igrzysk

Vancouver 2010 na Sport.pl

Na portalu Sport.pl codziennie od godz. 17 relacje Z Czuba i na żywo, całą dobę relacje prosto z Kanady od naszych specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A o godz. 9 rano w Radiu TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola - oraz stream wideo live w naszym portalu. Zespół Sport.pl przygotowuje też "Gazetę olimpijską" - codziennie do kupienia z "Gazetą Wyborczą".

'Najlepszy spośród ludzi' - Małysz ze srebrnym medalem w Vancouver  »