Vancouver 2010. Piękną Lindsay Vonn dopadła klątwa?

Telewizja NBC płacze, bo Lindsay Vonn może się wycofać z igrzysk powodu kontuzji. Czy piękną alpejkę dotknęła klątwa okładki "Sports Illustrated"? Dziennikarze magazynu już w 2002 roku wyliczyli, że aż 37 proc. sportowców, którzy po tym, jak znaleźli się na "jedynce", mieli wyraźną obniżkę formy, poważne kontuzje lub pozaboiskowe problemy.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »

NBC i całe USA szykowały się na igrzyska pod hasłem Vonncouver 2010. Najlepsza alpejka w historii swojego kraju miała być zimową wersją pływaka Michaela Phelpsa, który w Pekinie wywalczył osiem złotych medali. Vonn, choć sama uciekała od takich porównań, miała być faworytem do złota w trzech z pięciu alpejskich konkurencji w Vancouver - w zjeździe, supergigancie i superkombinacji. W slalomie miała walczyć o medal.

Miała, bo ani jej występy, ani forma nie są pewne. Wszystko przez bolesną kontuzję goleni, którą Vonn odniosła 2 lutego na treningu. - To najbardziej bolesny uraz w mojej karierze - krzywi się zawodniczka, o której mówi się, że ma tyle blizn, ile tytułów. Vonn w ostatnich czterech sezonach wywalczyła dwie duże i cztery małe Kryształowe Kule oraz po dwa złote i srebrne medale MŚ.

Narciarka walczy z kontuzją nietypowymi metodami - na wszelki wypadek nie pozwoliła sobie zrobić nawet rentgena, bo bała się informacji, że któraś z kości jest pęknięta lub złamana. - Mojemu lekarzowi kości wydają się stabilne - mówi i stosuje... okłady ze specjalnego niemieckiego twarogu, nacierania olejem rycynowym. - Brzmi śmiesznie, ale działa - mówi Vonn. Opuchlizna podobno schodzi.

Vonn ma nadzieję na udział w igrzyskach, ale z decyzją o tym czy wystartuje, a jeśli tak, to w jakich konkurencjach weźmie udział, czekała do czwartkowego treningu przed niedzielną superkombinacją.

W amerykańskich mediach wrze. Ewentualne wycofanie się 25-letniej gwiazdy będzie ogromnym ciosem dla telewizji NBC, która już przyznała, że realizacja transmisji z igrzysk zakończy się dla niej stratą 200 mln dol. NBC liczyła jednak, że regularne zwycięstwa Vonn przyciągną telewidzów i reklamodawców.

Zwycięstwa, ale i sama Vonn - piękna blondynka, która niedawno była gwiazdą słynnego wydania "Sports Illustrated", w którym sportsmenki - ale nie tylko - prezentują się w strojach kąpielowych. Zdjęcia narciarki robią wrażenie.

Vonn znalazła się także na okładce ostatniego, olimpijskiego numer "SI". Kontrowersje wzbudziła sama poza, którą narciarka przyjęła podczas zjazdu na nartach - cześć komentatorów określiła ją jako zbytnio wyzywającą.

A może Vonn dopadła tzw. klątwa okładki "SI"? Dziennikarze magazynu już w 2002 roku wyliczyli, że aż 37 proc. sportowców, którzy po tym, jak znaleźli się na "jedynce", mieli wyraźną obniżkę formy, poważne kontuzje lub pozaboiskowe problemy.

Już od piątku na portalu Sport.pl igrzyska w Vancouver

Codzienne relacje Z Czuba i na żywo, relacje prosto z Kanady specjalnych korespondentów, wideo komentarze, rozmowy z naszymi gwiazdami i komplet wyników, także tych z nocy polskiego czasu. A rano o godz. 9 w TOK FM magazyn olimpijski Michała Pola. Zapraszamy do śledzenia igrzysk w Sport.pl

Adam Małysz skacze na luzie »