Sobotni rywale polskich zapaśników

Dwaj ostatni polscy zapaśnicy w stylu wolnym poznali swoich sobotnich rywali.
Krystian Brzozowski w kat. 74 kg trafił do grupy z Bułgarem Nikołajem Paslarem i Macedończykiem Sihamirem Osmanowem. 24-letni Paslar to mistrz świata sprzed trzech lat i trzykrotny mistrz Europy. Mniej utytułowany jest starszy o pięć lat Osmanow, którego największym osiągnięciem jest piąte miejsce na ME w 2003 r. Biorąc pod uwagę osiągnięcia zawodników Brzozowski nie jest faworytem - jego główne sukcesy to czwarte miejsce na ME 2004 i piąte na ME rok wcześniej.

W grupie 23-letniego Bartłomieja Bartnickiego w wadze 96 kg nie ma zdecydowanego faworyta. Polak, który ze względu na wygląd ma pseudonim "Gołota" był czwarty na tegorocznych ME i siódmy na ME rok temu. Jednym z rywali będzie pochodzący z Czech Austriak Radovan Valach. Na ME 2003 zajął on czwarte, a rok później piąte miejsce.

Niezwykłą postacią jest drugi przeciwnik Bartnickiego Amerykanin Daniel Cormier. 25-latek z Oklahomy w czerwcu zeszłego roku stracił córkę w wypadku samochodowym, a sześć tygodni potem pojechał na Igrzyska Panamerykańskie i zajął na nich pierwsze miejsce. W wypadkach zginął także jego kuzyn i bliski przyjaciel. Kiedy Cormier miał siedem lat, w święto Dziękczynienia został zastrzelony jego ojciec. - Uprawiam zapasy dla mojej córki i dla wszystkich ludzi, którzy coś dla mnie znaczyli. Chcę oddać im cześć, w najlepszy sposób, w jaki potrafię - mówi Daniel Cormier.