Piątek bez medali kajakarzy

Żadna z trzech polskich osad startujących w piątek w finałach nie zdobyła medalu. Najbliżej była czwórka kobiet (Aneta Białkowska-Michalak, Małgorzata Czajczyńska, Karolina Sadalska i Joanna Skowroń) na 500 metrów. Polki przegrały brązowy medal z Ukrainkami o 0,2 sekundy.

K4 kobiet na 500 metrów wygrały Niemki, przed Węgierkami i Ukrainkami.

42-letnia Niemka Birgit Fisher zdobyła swój ósmy złoty medal olimpijski (11 w sumie). W sobotę ma szansę na kolejny - płynie jeszcze w K2.

9. Japonia 1.40,188

Piąte miejsce w wyścigu dwójek kanadyjkarzy na 1000 metrów zajęli Michał Śliwiński i Łukasz Woszczyński. Złoty medal zdobyli Niemcy, srebrny Rosjanie, a brązowy Węgrzy.