Argentyna zagra z Paragwajem w finale turnieju piłkarskiego

Piłkarze Argentyny pokonali 3:0 Włochy w półfinale turnieju piłkarskiego. W drugim wtorkowym półfinale Irak przegrał 1:3 z Paragwajem.

Argentyńczycy łatwo ograli Włochów. Pierwszego gola zdobył w 16. minucie Carlos Tevez, który jest argentyńskim odkryciem tego lata (świetne występy na Copa America i teraz na olimpiadzie). Na 2:0 podwyższył w 69. minucie Luis Gonzalez, wynik ustalił sześć minut przed końcem meczu Mariano Gonzalez (krótką chwilę po wejściu na boisko).

Argentyńczycy od początku turnieju byli głównym faworytem do złota. Wygrali wszystkie pięć dotychczowych spotkań, strzelając w nich 16 goli, a nie tracąc żadnego.

Ewentualny złoty medal byłby pierwszym dla Argentyny od 52 lat.

Irakijczykom nie pomogło nawet 3 tys. kibiców, którzy przyjechali do Grecji specjalnie na półfinał. Teraz będą mogli jeszcze dopingować swoich piłkarzy w meczu o brązowy medal przeciwko Włochom.