Nasi w Atenach - sobota

Podnoszenie ciężarów

Agata Wróbel w wadze powyżej 75 kg zdobyła BRĄZOWY MEDAL. W rwaniu zaliczyła 130 kg, a w podrzucie 160 kg - w sumie 290 kg.

Żeglarstwo

Mateusz Kusznierewicz wygrał ostatni, 11. wyścig klasy Finn i zdobył BRĄZOWY MEDAL.

Przemysław Miarczyński zajął 9. miejsce w siódmym i 16. miejsce w ósmym wyścigu klasy Mistral i zajmuje piąte miejsce.

Zofia Klepacka była 20. w siódmym i 19. w ósmym wyścigu klasy Mistral i spadła na 12. miejsce.

W klasie 470 Tomasz Stańczyk/Tomasz Jakubiak przypłynęli w ostatnim, 11. wyścigu na 22. miejscu i ostatecznie zajęli 22. lokatę.

Siatkówka

W czwartym meczu grupowym Polacy wygrali z Tunezją 3:1 (18, -23, 19, 23)

Lekkoatletyka

Małgorzata Pskit wygrała swój bieg eliminacyjny na 400 m ppł (54,75 s) i z siódmym czasem awansowała do półfinałów. Anna Jesień była czwarta w swojej serii (56,03 s) i odpadła z rywalizacji (zabrakło 0,82 s).

Monika Pyrek i Anna Rogowska uzyskały w eliminacjach skoku o tyczce po 445 cm (najlepszy wynik) i awansowały do wtorkowego finału.

Joanna Wiśniewska była 10. w finale dysku (60,74 m).

Grażyna Prokopek była trzecia w swoim biegu eliminacyjnym na 400 m (51,29 s) i z 14. czasem weszła do półfinału.

Łukasz Chyła był drugi w biegu eliminacyjnym na 100 m (10,35 s) i awansował do II rundy (33. czas I rundy). W II rundzie zajął czwarte miejsce w swoim biegu (10,23 s) i odpadł z rywalizacji (21. czas II rundy).

Magdalena Szczepańska startująca w siedmioboju uzyskała w skoku w dal 598 cm (21. wynik), w oszczepie uzyskała 44,80 (14. wynik), a w biegu na 800 m - 2.13,18 min (piąty wynik). W końcowej klasyfikacji z 6012 punktami zajęła 21. miejsce.

Liliana Zagacka odpadła z rywalizacji w trójskoku, uzyskując 29. wyniki eliminacji (13,59 m).

W swoich eliminacyjnych biegach na 3000 m z przeszkodami Radosław Popławski był siódmy (8.22,16 min, 11. czas eliminacji), Jan Zakrzewski - szósty (8.23,72, 12. czas eliminacji), a Jakub Czaja - ostatni, 13. (8.56,24; najsłabszy, 38. czas eliminacji). Do wtorkowego finału wszedł tylko Popławski.

Wioślarstwo

Czwórka bez sternika (Artur Rozalski/Rafał Smoliński/Mariusz Daniszewski/Jarosław Godek) zajęła szóste miejsce w finale A (6.22,43 min, 15,43 s straty do zwycięzców).

Dwójka podwójna Michał Jeliński/Adam Wojciechowski została ostatecznie sklasyfikowana na 13., przedostatnim miejscu.

Ósemka (Bogdan Zalewski/Piotr Buchalski/Rafał Hejmej/Dariusz Nowak/Mikołaj Burda/Wojciech Gutorski/Sebastian Kosiorek/Michał Stawowski/Daniel Trojanowski) zajęła drugie miejsce w finale B, zostanie więc sklasyfikowana na ósmym miejscu.

Boks

W wadze 51 kg Andrzej Rżany pokonał w II rundzie na punkty 33:20 Hichama Mesbahiego (Maroko) i jest w ćwierćfinale (walczy w środę).

Kolarstwo torowe

Rafał Furman/Łukasz Kwiatkowski/Damian Zieliński uzyskali dziewiąty czas (45,093 s) w kwalifikacjach sprintu drużynowego i nie weszli do I rundy. Do ósmego miejsca zabrakło 0,107 s.

Strzelectwo

Andrzej Głyda w pierwszej części eliminacji skeetu zajął 27. miejsce (71 pkt.).