Starty Polaków w środę - podsumowanie

Pływanie

Otylia Jędrzejczak wygrała finał 200 m w st. motylkowym (2.06,05 min) i zdobyła ZŁOTY MEDAL.

Paulina Barzycka zajęła szóste miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na 100 m st. dowolnym i z 19. czasem (56,20 s) nie weszła do półfinału.

Adam Mania zajął szóste miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym na 200 m st. grzbietowym (2.03,73 min, przegrał m.in. z reprezentantami Malezji i Barbadosu) i z 27. czasem eliminacji nie awansował do półfinału.

Szermierka

Sylwia Gruchała zaczęła rywalizację floretu od 1/8 finału, pokonując Simone Bauer (Niemcy) 15:9. W ćwierćfinale pokonała Laurę Carlescu Badeę (Rumunia) 15:7. W półfinale przegrała z Włoszką Valentiną Vezzali 13:15. W walce o brązowy medal pokonała Aidę Mohamed (Węgry) 15:13 i zdobyła BRĄZOWY MEDAL.

Lekkoatletyka

Krystyna Zabawska awansowała do finału pchnięcia kulą, uzyskując 18,61 m (siódmy wynik kwalifikacji). W finale zajęła siódme miejsce (18,64 m).

Tomasz Majewski odpadł w kwalifikacjach pchnięcia kulą, uzyskując 18. wynik (19,55 m).

Tenis stołowy

Lucjan Błaszczyk/Tomasz Krzeszewski (rozstawieni z numerem 8) pokonali w trzeciej rundzie (1/8 finału) debla Chianga Peng-Lunga/Chuana Chih-Yuana (Tajwan, nr 11) 4:2 (7:11, 12:10, 8:11, 11:7, 11:7, 11:5).

Żeglarstwo

Przemysław Miarczyński był szósty w pierwszym (powtórzonym) i wygrał trzeci wyścig klasy Mistral. Prowadzi w łącznej klasyfikacji, z punktem przewagi nad Grekiem.

Mateusz Kusznierewicz był 17. w siódmym i wygrał ósmy wyścig klasy Finn i w klasyfikacji jest na trzecim miejscu.

Zofia Klepacka była siódma w czwartym wyścigu klasy Mistral i zajmuje szóste miejsce.

Maciej Grabowski był trzeci w piątym i trzeci w szóstym wyścigu klasy Laser i awansował na 11. miejsce.

Marcin Czajkowski/Krzysztof Kierkowski zajęli 18. miejsce w drugim, 16. miejsce w trzecim i nie ukończyli z powodu falstartu czwartego wyścigu klasy 49-er. W klasyfikacji zajmują ostatnie 19. miejsce.

Monika Bronicka zajęła 22. miejsce w piątym i 14. w szóstym wyścigu klasy Europa, zajmuje 18. miejsce.

Tomasz Stańczyk/Tomasz Jakubiak zajęli 7. miejsce w siódmym i 14. miejsce w ósmym wyścigu klasy 470 i są na 18. miejscu.

Wioślarstwo

Czwórka bez sternika (Artur Rozalski/Rafał Smoliński/Mariusz Daniszewski/Jarosław Godek) zajęła trzecie miejsce w swoim półfinale i awansowała do finału A.

Ósemka (Bogdan Zalewski/Piotr Buchalski/Rafał Hejmej/Dariusz Nowak/Mikołaj Burda/Wojciech Gutorski/Sebastian Kosiorek/Michał Stawowski/Daniel Trojanowski) zajęła ostatnie, czwarte miejsce w repesażu i wystąpi w finale B.

Łucznictwo

Justyna Mospinek odpadła w 1/8 finału, przegrywając z Wu Hui Ju (Tajwan) 151:160.

Judo

Adriana Dadci w wadze 70 kg w II rundzie przegrała z Andreą Pazoutovą (Czechy) przez ippon i odpadła z turnieju.

Przemysław Matyjaszek w wadze 90 kg w II rundzie przegrał z Hwangiem Hee-Tae (Korea Płd.) przez ippon. W II rundzie repesaży przegrał z Markiem Huizingą (Holandia) przez yuko i odpadł z turnieju.

Kajakarstwo górskie

Mariusz Wieczorek nie zdołał awansować do finałowej ósemki C-1, zajął 10. miejsce w półfinale.

Agnieszka Stanuch zajęła 13. miejsce w półfinale K-1 i nie awansowała do finału.

Kolarstwo

Dawid Krupa zajął 31. miejsce w wyścigu szosowym na czas, tracąc do zwycięzcy 5.35 min. Sławomir Kohut był ostatnim sklasyfikowanym (37. miejsce), ze stratą 8.48. Nie ukończył jeden zawodnik.

Jeździectwo

Zespół Polski zakończył WKKW na ostatnim, 14. miejscu (376 pkt. karnych, 70 więcej niż przedostatnia Austria). W skokach Paweł Spisak zajął 28. miejsce (8 punktów karnych), Kamil Rajnert był 49. (12 pkt.), a Andrzej Pasek - 62. (28 pkt.). Polacy nie zakwalifikowali się do indywidualnej części skoków do WKKW i zakończyli rywalizację na miejscach: 39. Rajnert, 52. Pasek i 66. Spisak. WKKW ukończyło 68 zawodników, 7 nie ukończyło.