Awans jednego kajakarza i kajakarki

Mariusz Wieczorek wystartuje w półfinałach indywidualnych zawodów kajakarzy górskich C-1. Odpadł Krzysztof Supowicz. Do najlepszej 15-tki awansowała też Agnieszka Stanuch
Lepszy z Polaków był bardziej doświadczony 28-letni Mariusz Wieczorek. W pierwszym wyścigu zajął piąte miejsce. Mistrz świata juniorów 20-letni Krzysztof Supowicz zajmował 12. pozycję - dającą awans do półfinału. Pozostał drugi bieg. Wieczorek popłynął bardzo dobrze i przesunął się o dwie lokaty. O jedną spadł Supowicz co oznacza, że odpadł z rywalizacji.

Mariusza Wieczorka wyprzedzili tylko Michal Martikan ze Słowacji i Francuz Tony Estanguet, mistrz olimpijski z Sydney, trzykrotny złoty medalista mistrzostw świata.

14. miejsce w eliminacjach zajęła w rywalizacji kajakarek (konkurencja K-1) Agnieszka Stanuch. W półfinale wystąpi najlepsza 15-tka. Wygrała Niemka Jennifer Bongardt.