W Sydney

Waga do 48 kg, kobiety: 1. Tara Nott (USA) 82,5, 102,5. 185; 2. Raema Lisa Rumbewas (Indonezja) 80, 105, 185; 3. Sri Indriyani (Indonezja) 82,5, 100, 182,5; 4. Kay Thi Win (Myanmar) 80, 100, 180; 5. Robin Goad (USA) 77,5, 100, 177,5; 6. Kaori Niyanagi (Japonia) 75, 100, 175; 7. Eva Giganti (Włochy) 77,5, 92,5, 170; 8. Sabryna Richard (Francja) 70, 87,5, 157,5; 9. Maria Jorge (Brazylia) 60, 75, 135. 10. Dika Toua (Papua Nowa Gwinea) 117,5 (50,0 + 67,5). Bułgarka Izabela Dragniewa (wanie 85 kg, podrzut 105 kg, dwubój 190) została zdyskwalifikowana za stosowanie środków dopingujących.



Waga do 53 kg kobiety: 1. Yang Xia (Chiny) 100,0, 125,0, 225,0; 2. Feng-Ying Li (Tajwan) 97,5, 115,0; 212,5; 3. Winarni Binti Slamet (Indonezja) 90,0, 112,5; 202,5; 4. Franca Gbodo (Nigeria) 85,0, 110,0; 195,0; 5. Swe Swe Win (Myanmar) 85,0, 110,0; 195,0; 6. Thing Baijan Sanamacha Chanu (Indie) 85,0, 110,0; 195,0; 7. Mari Nakaga (Japonia) 77,5, 105,0; 182,5; 8. Marioara Munteanu (Rumunia) 82,5, 97,5; 180,0; 9. Karla Fernandez Beaumont (Wenezuela) 80,0, 95,0; 175,0; 10. Tarana Abbasowa (Azerbejdżan) 75,0, 90,0; 165,0.



Waga do 58 kg kobiety: 1. Soraya Jimenez Mendivil (Meksyk) 222,5 (95,0+127,5); 2. Ri Song Hui (Korea Płd.) 220,0 (97,5+122,5); 3. Khassaraporn Suta (Tajlandia) 210,0 (92,5+117,5); 4. Maryse Turcotte (Kanada) 205,0 (90,0+115,0); 5. Aleksandra Klejnowska (Polska) 202,5 (90,0+112,5); 6. Moe Nwe Khin (Myanmar) 200,0 (90,0+110,0); 7. Natalia Skakun (Ukraina) 197,5 (85,0+112,5); 8. Anna Baciuszko (Białoruś) 197,5 (90,0+107,5); 9. Dagmar Danekova (Słowacja) 187,5 (82,5+105,0), 10. Natasha Barker (Australia) 180,0 (77,5+102,5).



Waga do 63 kg, kobiet: 1. Chen Xiaomin (Chiny) 112.5 (rek. św.), 130.0; 242.5 (rek. św.), 2. Valentina Popova (Rosja) 107.5, 127.5; 235.0; 3. Ioanna Chatziioannou (Grecja) 97.5, 125.0; 222.5; 4. Saipin Detsaeng (Tajlandia) 102.5, 120.0; 222.5; 5. Kim Yong Ok (Korea Północna) 90.0, 115.0; 205.0; 6. Amanda Phillips (Australia) 82.5, 107.5; 190.0; 7. Josefa Perez (Hiszpania) 85.0, 102.5; 187.5; 8. Nora Koppel (Argentyna) 80.0, 102.5; 182.5; 9. Kesaia Tawai (Fiji) 75.0, 90.0; 165.0.



Waga do 69 kg kobiet: 1. Lin Weining (Chiny) 110.0, 132.5; 242.5; 2. Erzsebet Markus (Węgry) 112.5 (rek. św.), 130.0; 242.5; 3. Karnam Malleswari (Indie) 110.0, 130.0; 240.0; 4. Milena Trendafilova (Bułgaria) 100.0, 132.5; 232.5; 5. Daniela Kerkelova (Bulgaria) 100.0, 132.5; 232.5; 6. Irina Kassimova (Rosja) 100.0, 130.0; 230.0; 7. Pawina Thongsuk (Thailand) 100.0, 125.0; 225.0; 8. Beata Prei (Poland) 100.0, 125.0; 225.0; 9. Michelle Kettner (Australia) 100.0, 122.5; 222.5; 10. Aphinya Pharksupho (Thailand) 102.5, 120.0; 222.5.



Waga do 75 kg kobiet: 1. Maria Isabel Urrutia (Kolumbia) 245 (110 + 135); 2. Ruth Ogbeifo (Nigeria) 245 (105 + 140); 3. Yi-Hang Kuo (Tajwan) 245 (107,5 + 137,5); 4. Soon-Hee Kim (Korea Płd) 240 (105 + 135); 5. Gyongyi Likerecz (Węgry) 227,5 (105 + 122,5); 6. Swietłana Chabirowa (Rosja) 227,5 (102,5 + 125); 7. Cara Heads-Lane (USA) 222,5 (102,5 + 125); 8. Wanda Rijo (Dominikana) 215 (95 + 120); 9. Monica Carrio (Hiszpania) 205 (95 + 110).



Waga +75 kg kobiet: 1. Ding Meiyuan(Chiny) 300 (135,0+165,0); 2. Agata Wróbel (Polska) 295 (132,5+162,5); 3. Cheryl Haworth (USA) 270 (125,0+145,0); 4. Carmenza Delgado (Kolumbia) 260 (115,0+145,0); 5. Helen Idahosa (Nigeria) 250 (110,0+140,0); 6. Monique Riesterer (Niemcy) 245 (112,5+132,5); 7. Kyung Ae-Moon (Korea Płd.) 245 (110,0+135,0); 8. Olivia Baker (Nowa Zelandia) 235 (105,0 +130,0); 9. Melinda Szik (Węgry) 235 (107,5+127,5); 10. Sheeva Peo (Nauru) 220 (97,5+122,5).



Waga do 56 kg mężczyzn: 1. Halil Mutlu (Turcja) 137,5, 167,5, 305; 2. Wu Wenxiong (Chiny) 125, 162,5, 287,5; 3. Zhang Xiangxiang (Chiny) 125, 162,5, 287,5; 4. Shin-Yuan Wang (Tajwan) 125, 160, 285; 5. Sergio Alvarez (Kuba) 120, 155, 275; 6. Adrian Ioan Jigau (Rumunia) 122,5, 152,5, 275; 7. Witalij Derbenew (Białoruś) 125, 150, 275;8. Chin-Yi Yang (Tajwan) 120, 150, 270; 9. Oleksander Lychwald (Ukraina) 120, 150, 270. 10.Hwang Kyu-Dong (Korea Południowa) 267,5 (115,0+152,5); Wicemistrz - Iwan Iwanow (Bułgaria) (130, 162,5, 292,5) został zdyskwalifikowany za doping.



Waga do 62 kg mężczyzn: 1. Nikolai Peshalov (Chorwacja) 150, 175, 325; 2. Leonidas Sabanis (Grecja) 147,5, 170, 317,5; 3. Giennadij Oleszczuk (Białoruś) 142,5, 175, 317,5; 4. Le Maosheng (Chiny) 140, 175, 315; 5. Seyed Mahdi (Iran) 140, 162,5, 302,5, 6. Hiroshi Ikehata (Japonia) 135, 165, 300; 7. Władimir Popow (Mołdawia) 135, 160, 295; 8. Elchan Sulejmanow (Azerbejdżan) 130, 162,5, 292,5; 9. Yurik Sarkisian (Australia) 125, 165, 290; 10. Zoltan Farkas (Węgry) 132,5 155,0 287,5 11. Marcus Stephen (Nauru) 122,5 162,5 285,0. Trzeci w konkursie Sewdalin Minczew (Bułgaria) - 140, 177,5, 317,5 - zdyskwalifikowany za doping.



Waga do 69 kg mężczyzn: 1. Gałabin Bojewski (Bułgaria) 357,5 (162,5 + 195); 2. Georgi Markow (Bułgaria) 352,5 (165,0 + 187,5); 3. Siergiej Ławrenow (Białoruś) 340,0 (157,5 + 182,5); 4. Guozheng Zhang (Chiny) 337,5 (152,5 + 185,0); 5. Rudik Petrosjan (Armenia) 335,0 (147,5 + 187,5); 6. Valerios Leonidis (Grecja) 330,0 (145,0 + 185,0); 7. Lee Bae-young (Korea Płd.) 330,0 (142,5 + 187,5); 8. Kim Hak-bong (Korea Płd.) 330,0 (147,5 + 182,5); 9. Turan Mirzayev (Azerbejdżan) 327,5 (147,5 + 180,0); 10. Youssef Sbai (Tunezja) 320,0 (142,5 + 177,5).



Waga do 77 kg mężczyzn: 1. Xugang Zhan (Chiny) 367,5 (160,0 + 207,5); 2. Viktor Mitrou (Grecja) 367,5 (165,0 + 202,5); 3. Arsen Melikyan (Armenia) 365,0 (167,5 + 197,5); 4. Sergey Filimonov (Kazachstan) 362,5 (167,5 + 195,0); 5. Ilirian Suli (Albania) 355,0 (162,5 + 192,5); 6. Hon Chol-ho (Korea Płn.) 352,5 (162,5 + 190,0); 7. Ingo Steinhoefel (Niemcy) 350,0 (160,0 + 190,0); 8. Dmytro Hnidenko (Ukraina) 350,0 (160,0 + 190,0); 9. Idalberto Aranda (Kuba) 350,0 (150,0 + 200,0); 10. Mehmet Yilmaz (Turcja) 347,5 (160,0 + 187,5).



Waga do 85 kg mężczyzn: 1. Pyrros Dimas (Grecja) 390,0 (175,0+215,0); 2. Marc Huster (Niemcy) 390,0 (177,5+212,5); 3. George Asanidze (Gruzja) 390,0 (180,0+210,0); 4. Krzysztof Siemion (Polska) 380,0 (167,5+212,5); 5. Gagik Chaczatrian (Armenia) 380,0 (175,0+205,0); 6. Sergo Chakhoyan (Australia) 377,5 (175,0+202,5); 7. Christos Spyrou (Grecja) 375,0 (170,0+205,0); 8. Ernesto Quiroga (Kuba) 375,0 (165,0+210,0); 9. Mariusz Rytkowski (Polska) 370,0 (170,0+200,0); 10. Valeriu Calancea (Rumunia) 365,0 (160,0+205,0).



Waga do 94 kg mężczyzn: 1. Akakios Kakiasvilis (Grecja) 405,0 (185,0 + 220,0); 2. Szymon Kołecki (Polska) 405,0 (182,5 + 222,5); 3. Aleksiej Pietrow (Rosja) 402,5 (180,0 + 222,5); 4. Kouroush Bagheri (Iran) 402,5 (187,5 + 215,0); 5. Vadim Vacarciuc (Mołdawia) 397,5 (177,5 + 220,0); 6. Zoltan Kovacs (Węgry) 397,5 (180,0 + 217,5); 7. Bunyamin Sudas (Turcja) 392,5 (177,5 + 215,0); 8. Julio Luna Fermin (Wenezuela) 392,5 (177,5 + 215,0); 9. Michel Batista (Kuba) 385,0 (175,0 + 210,0); 10. Alexan Karapetyn (Australia) 382,5 (175,0 + 207,5).



Waga do 105 kg mężczyzn: 1. Hossein Tavakoli (Iran) 425,0 (190 + 235); 2. Alan Cagajew (Bułgaria) 422,5 (187,5 + 235); 3. Said Asaad (Katar) 420,0 (190 + 230); 4. Igor Razorjonow (Ukraina) 420,0 (192,5 + 227,5); 5. Jewgeni Czigujczew (Rosja) 415,0 (190 + 225); 6. Alexandru Bratan (Mołdawia) 410,0 (190 + 220); 7. Florin Vlad (Rumunia) 405,0 (180 + 225) ;8. Grzegorz Kleszcz (Polska) 405,0 (185 + 220); 9. Mariusz Jędra (Polska) 390,0 (175 + 215) ;10. Boris Burov (Ekwador) 387,5 (182,5 + 205).



Waga +105 kg mężczyzn: 1. Hossein Rezazadeh (Iran) 472,5 (212,5 + 260); 2. Ronny Weller (Niemcy) 467,5 (210,0 + 257,5); 3. Andriej Czemierkin (Rosja) 462,5 (202,5 + 260); 4. Jaber Salem (Katar) 460,0 (205 + 255); 5. Tae-Hyun Kim (Korea Płd) 460,0 (200 + 260); 6. Viktors Scerbatihs (Łotwa) 452,5 (202,5 + 250); 7. Paweł Najdek (Polska) 425,0 (185 + 425); 8. Tibor Stark (Węgry) 425,0 (195 + 230); 9. Gennadi Krasilnikow (Ukraina) 420,0 (190 + 230); 10. Shane Hamman (USA) 420,0 (195 + 225). Aszot Danieljan (Armenia, 465 kg) zdobywca srebrnego medalu został zdyskwalifikowany za doping.