Sport.pl

W Sydney

Jedynki mężczyzn: 1. Rob Waddell (Nowa Zelandia) 6.48,90; 2. Xeno Mueller (Szwajcaria) 6.50,55; 3. Marcel Hacker (Niemcy) 6.50,83; 4. Derek Porter (Kanada) 6.51,10; 5. Iwo Janakijew (Bułgaria) 6.57,32; 6. Juri Jaanson (Estonia) 6.59,15.

Dwójki bez sternika mężczyzn: 1. Michel Andrieux, Jean-Christophe Rolland (Francja) 6.32,97; 2. Ted Murphy, Sebastian Bea (USA) 6.33,80; 3. Matthew Long, James Tomkins (Australia) 6.34,26; 4. Edward Coode, Greg Searle (W. Brytania) 6.34,38; 5. Djordje Visacki, Nikola Stojic (Jugosławia) 6.38,70; 6. Ramon di Clemente, Donovan Cech (RPA) 6.43,10.

Dwójki podwójne mężczyz: 1. Luka Spik, Iztok Cop (Słowenia) 6.16,63; 2. Olaf Tufte, Fredrik Raaen Bekken (Norwegia) 6.17,98; 3. Giovanni Calabrese, Nicola Sartori (Włochy) 6.20,49; 4. Sebastian Mayer, Stefan Roehnert (Niemcy) 6.23,58; 5. Tibor Peto, Akos Haller (Węgry) 6.27,04; 6. Adam Korol, Marek Kolbowicz (Polska) 6.32,11.

Czwórki bez sternika mężczyzn: 1. W. Brytania 5.56,24 (James Carcknell, Steven Redgrave, Tim Foster, Matthew Pinsent); 2. Włochy 5.56,62 (Valter Molea, Riccardo Deirossi, Lorenzo Carboncini, Carlo Mornati); 3. Australia 5.57,61 (James Stewart, Ben Dodwell, Geoff Stewart, Bo Hanson); 4. Słowenia 5.58,34; (Janez Klemencic, Milan Jansa, Rok Kolander, Matej Prelog); 5. USA 6.02,34 (Michael Wherley, Eric Mueller, James Koven, Wolfgang Moser), 6. Nowa Zelandia 6.09,13 (Dave Schaper, Scott Brownlee, Toni Dunlop, Rob Hellstrom).

Czwórki podwójne mężczyzn: 1. Włochy 5.45,56 (Agostino Abbagnale, Alessio Sartori, Rossano Galtarossa, Simone Raineri), 2. Holandia 5.47,91 (Jochem Verberne, Dirk Lippits, Diederik Simon, Michiel Bartman), 3. Niemcy 5.48,64 (Marco Geisler, Andreas Hajek, Stephan Volkert, Andre Willms), 4. Australia 5.50,32 (Peter Hardcastle, Jason Day, Stuart Reside, Duncan Free), 5. Szwajcaria 5.54,88 (Simon Stuerm, Christian Stofer, Michael Erdle, Andre Vonarburg), 6. Ukraina 5.55,12 (Oleksandr Marchenko, Oleg Łykow, Oleksandr Zaskalko, Leonid Szaposznikow).

Ósemki mężczyzn: 1. Wlk. Brytania 5.33,08 (Andrew Lindsay, Ben Hunt-Davis, Simon Dennis, Louis Attrill, Luka Grubor, Kieran West, Fred Scarlett, Steve Trapmore sternik: Rowley Douglas); 2. Australia 5.33,88 (Christian Ryan, Alastair Gordon, Nick Porzig, Robert Jahrling, Mike McKay, Stuart Welch, Daniel Burke, Jaime Fernandez sternik: Brett Hayman); 3. Chorwacja 5.34,85 (Igor Francetic, Tihomir Frankovic, Tomislav Smoljanovic, Niksa Skelin, Sinisa Skelin, Kresimir Culjak, Igor Boraska, Branimir Vujevic sternik: Silvijo Petrisko); 4. Włochy 5.35,37 (Gioacchino Cascone, Franco Berra, Mario Palmisano, Marco Penna, Valerio Pinton, Raffaello Leonardo, Alessandro Corona, Luca Ghezzi sternik: Gaetano Iannuzzi); 5. USA 5.39,16 (Bryan Volpenhein, Robert Kaehler, Porter Collins, Thomas Welsh, David Simon, Christian Ahrens, Garrett Miller, Jeffrey Klepacki sternik: Pete Cipollone); 6. Rumunia 5.43,89 (Costel Pavel Mutescu, Vasile Ionel Mastacan, Cristinel Cornel Nemtoc, Florian Tudor, Viorel Talapan, Andrei Nicolae Banica, Gheorghe Pirvan, Dorin Alupei sternik: Dumitru Raducanu).

Dwójki podwójna wagi lekkiej mężczyzn: 1. Tomasz Kucharski, Robert Sycz (Polska) 6.21,75; 2. Elia Luini, Leonardo Pettinari (Włochy) 6.23,47; 3. Pascal Touron, Thibaud Chapelle (Francja) 6.24,85; 4. Ingo Euler, Bernhard Ruehling (Niemcy) 6.26,54; 5. Markus Gier, Michael Gier (Szwajcaria) 6.28,52; 6. Hitoshi Hase, Daisaku Takeda (Japonia) 6.29,74.

Czwórki bez sternika wagi lekkiej mężczyzn: 1. Francja 6.01,68 (Laurent Porchier, Jean-Christophe Bette, Yves Hocde, Xavier Dorfman); 2. Australia 6.02,09 (Simon Burgess, Anthony Edwards, Darren Balmforth, Robert Richards); 3. Dania 6.03,51 (Soren Madsen, Thomas Ebert, Eskild Ebbesen, Victor Feddersen); 4. Włochy 6.03,77 (Salvatore Amitrano, Franco Sancassani, Catello Amarante, Carlo Gaddi); 5. RPA 6.07,67 (Mark Raeside Rowand, Ross Hawkins, Roger Tobler, Mike Hasselbach); 6. USA 6.10,09 (Marc Schneider, Gregory Ruckman, Paul Teti, Thomas Auth).

Jedynki kobiet: 1. Jekatierina Karsten (Białoruś) 7.28,14; 2. Rumiana Nejkowa (Bułgaria) 7.28,15; 3. Katrin Rutschow-Stomporowski (Niemcy) 7.28,99; 4. Julia Aleksandrowa (Rosja) 7.36,57; 5. Georgina Douglas(Australia) 7.37,88; 6. Sonia Waddell (Nowa Zelandia) 7.43,71.

Dwójki bez sternika kobiet: 1. Georgeta Damian, Doina Ignat (Rumunia) 7.11,00; 2. Rachael Taylor, Kate Slatter (Australia) 7.12,56; 3. Melissa Ryan, Karen Kraft (USA); 7.13,00 4. Emma Robinson, Theresa Luke (Kanada); 7.15,48; 5. Helen Margaret Fleming, Colleen Jill Orsmond (RPA) 7.16,84; 6. Lenka Wech, Claudia Barth (Niemcy) 7.20,08.

Dwójki podwójna kobiet: 1. Jana Thieme, Kathrin Boron (Niemcy) 6.55,44; 2. Pieta van Dishoeck, Eeke van Nes (Holandia) 7.00,36; 3. Birute Sakickiene, Kristina Popławska (Litwa) 7.01,71; 4. Carol Skricki, Ruth Davidon (USA) 7.02,61; 5. Elisabeta Lipa, Veronica Cochela (Rumunia) 7.05,05; 6. Marina Hatzakis, Bronwyn Roye (Australia) 7.05,35.

Czwórki podwójne kobiet: 1. Niemcy 6.19,58 (Manja Kowalski, Meike Evers, Manuela Lutze, Kerstin Kowalski); 2. W. Brytania 6.21,64 (Guin Batten, Gillian Lindsay, Katherine Grainger, Miriam Batten); 3. Rosja 6.21,65 (Oksana Dorodnowa, Irina Feudotowa, Julia Lewina, Larisa Merk), 4. Ukraina 6.25,71 (Dina Myftaczutdinowa, Tatiana Ustuzhanina Swiełana Mazii, Olena Ronzhyna); 5. USA 6.30,26 (Hilary Gehman, Jennifer Dore, Laurel Korholz, Kelly Salchow), 6. Dania 6.31,30 (Bianca Carstensen, Katrin Gleie, Sarah Lauritzen, Dorthe Friis Pedersen).

Ósemki kobiet: 1. Rumunia 6.06,44 (Georgeta Damian, Viorica Susanu, Ioana Olteanu, Veronica Cochela, Maria Magdalena Dumitrache, Elisabeta Lipa, Liliana Gafencu, Doina Ignat, sterniczka: Elena Georgescu); 2. Holandia 6.09,39 (Anneke Venema, Carin ter Beek, Nelleke Penninx, Pieta van Dishoeck, Eeke van Nes, Tessa Appeldoorn, Marieke Westerhof, Elien Meijer, sterniczka: Martijntje Quik), 3. Kanada 6.11,58 (Heather McDermid, Heather Davis, Dorota Urbaniak, Theresa Luke, Emma Robinson, Alison Korn, Laryssa Biesenthal, Buffy Alexander sterniczka: Lesley Thompson); 4. Białoruś 6.13,57 (Irina Bazilewska, Marina Kuzmar, Olga Bereznewa, Marina Znak, Julia Bichik, Inessa Zacharewska, Natalia Gelacz, Olga Tracewska, sterniczka: Walentina Chochłowa); 5. Australia 6.15,16 (Victoria Roberts, Alison Davies, Jodi Winter, Bronwyn Thompson, Rachael Kininmonth, Kristina Larsen, Emily Martin, Jane Robinson sterniczka: Katie Foulkes); 6. USA 6.16,87 (Katherine Maloney, Linda Miller, Amy Martin, Betsy McCagg, Torrey Folk, Amy Fuller, Sarah Jones, Lianne Nelson sterniczka: Raj Shah).

Dwójki podwójne wagi lekkiej kobiet: 1. Constanta Burcica, Angela Alupei (Rumunia) 7.02,64; 2. Valerie Viehoff, Claudia Blasberg (Niemcy) 7.02,95; 3. Christine Collins, Sarah Garner (USA) 7.06,37; 4. Sally Newmarch, Virginia Lee (Australia) 7.12,04; 5. Kim Plugge, Pia Vogel (Szwajcaria) 7.15,57; 6. Kirsten van der Kolk, Marit van Eupen (Holandia) 7.17,89.