Letnie igrzyska paraolimpijskie 2016. Cudowne gole Jefinho! "Jest lepszy od Neymara" [WIDEO]

W sierpniu Neymar poprowadził Brazylię do pierwszego w historii olimpijskiego złota w piłce nożnej mężczyzn, ale teraz Brazylijczycy mają nowego idola. - Jefinho jest lepszy od Neymara - śpiewali kibice podczas meczu z Chinami.
Brazylia pokonała Chiny 2-1 w półfinale turnieju piłkarskiego dla niewidomych i słabowidzących, a Jefinho - czyli Jeferson da Conceiçao Gonçalves - został bohaterem spotkania. - Tacy piłkarze jak Neymar, Ronaldo czy nawet Pele byliby dumni z jego dwóch trafień - napisała oficjalna strona igrzysk, nazywając go również "paraolimpijskim Pele".

Chińczycy prowadzili 1-0, ale wtedy dwa przebłyski geniuszu dały Brazylii upragniony awans do finału.- Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz, ale Jefinho był niesamowity - powiedział trener Brazylii Fabio Vasconcelos. Brazylijczycy jeszcze nigdy nie przegrali meczu na igrzyskach paraolimpijskich od kiedy wprowadzono pięcioosobowe zespoły na igrzyskach w Atenach w 2004 roku. Brazylia powalczy o czwarte złoto z rzędu w sobotnim finale z Iranem.

Czym jest goalball? Skoro nie młotem, to czym rzucają paraolimpijczycy? [ZDJĘCIA]