Igrzyska paraolimpijskie Rio 2016. Daniel Pek ze srebrnym medalem!

Daniel Pek zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w biegu na 1500 metrów w kategorii sprawności T20 (osoby z niepełnosprawnością intelektualną)

Pek na finiszu ustąpił tylko Amerykaninowi Michaelowi Branniganowi, który finiszował z czasem 3:51.73. Polak miał 3:56.17. O włos od podium był inny z naszych reprezentantów, Rafał Korc, który ustanowił rekord życiowy rezultatem 3:56.54 - do brązowego medalu, który wywalczył Peyman Nasiri Bazanjani z Iranu zabrakło bardzo niewiele - 0,3 s.

Daniel PekDaniel Pek Michał Pol/TT

Daniel Pek debiutował na paraolimpiadzie przed czterema laty w Londynie. Wówczas na 1500 m też zdobył srebro - wyprzedził go tylko Bazanjani. Pek ma również na koncie tytuł halowego mistrza świata.

W klasyfikacji medalowej Polska jest na 15. miejscu. Nasi sportowcy zdobyli już w Rio 16 medali - 3 złote, 8 srebrnych i 5 brązowych.